Czwarta liga. Alit Ożarów powalczył z Koroną II Kielce, ale był nieskuteczny. Zmarnował nawet rzut karny. Przegrał 0:2

dor
Alit Ożarów przegrał z Koroną II Kielce 0:2.
Alit Ożarów przegrał z Koroną II Kielce 0:2. Fot. Archiwum klubu
Alit Ożarów zagrał dobry mecz przeciwko Koronie II Kielce, ale przegrał 0:2.

Alit Ożarów - Korona II Kielce 0:2 (0:1)
Bramki: Piotr Malarczyk 43, Ivan Jukić 75.
Alit: Saracen - Kończyk (70. Plewa), Kiliański, Spychaj, Praga - Kwiatkowski (83. Maruszczak), Kopacz, Ponikowski, Pitkiewicz - Trojanowski (70. Nowak), Gardynik (60. Stępień).
Korona II: Miśkiewicz (89. Wojno) - Więckowski, Tamm (85. Kloc), Malarczyk, Kallaste - Dziubek (74. Świderski), Pierzchała - Szałas, Jopkiewicz, Jukić - Matuszewski (46. Gurski).

-Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, mogliśmy się pokusić o lepszy wynik. Przy stanie 0:1 dobrą okazje miał Kuba Trojanowski, ale z 10 metrów nie trafił w bramkę. Przy stanie 0:2 mieliśmy rzut karny, ale strzał Jakuba Kopacza obronił bramkarz Korony - mówił Tadeusz Krawiec, trener Alitu.
-Mecz z naszą przewagą w polu, ale długo nie mogliśmy zdobyć bramki. Alit bronił się praktycznie całą drużyną. Pierwszą bramkę ładnym strzałem z rzutu wolnego zdobył Piotrek Malarczyk. Druga połowa też była pod nasze dyktando. W 75 minucie po ładnej akcji z prawej strony Więckowskiego i Szałasa zamykający akcję Ivan Jukić strzałem z pierwszej piłki zdobył drugą bramkę. Mieliśmy jeszcze inne sytuacje, ale byliśmy nieskuteczni. Najważniejsze jednak, że zdobyliśmy trzy punkty - powiedział Sławomir Grzesik, trener Korony II.
Ciekawostką jest to, że w 89 minucie na boisko wszedł rezerwowy bramkarz Korony Krystian Wojno, a kilkadziesiąt sekund później obronił rzut karny wykonywany przez Jakuba Kopacza.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0