Czwarta liga świętokrzyska. Czarni Połaniec triumfują w derbach powiatu staszowskiego

Piotr Stańczak
Piotr Mazurkiewicz, trener Czarnych Połaniec (na pierwszym planie) miał podwójne powody do radości. W piątek urodził mu się drugi syn, dzień później jego podopieczni wygrali derby powiatu staszowskiego. Tomasz Kaczmarczyk
W 12. kolejce czwartej ligi świętokrzyskiej, w derbach powiatu staszowskiego Czarni Połaniec ograli Olimpię Pogoń Staszów 4:0 (0:0).

Czarni Połaniec – Olimpia Pogoń Staszów 4:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Mikołaj Muniak 48, 2:0 Muniak 50, 3:0 Bartłomiej Miazga 57, 4:0 Miazga 78.
Czarni: Janowski – Załucki, Meszek (46. Krępa), Witek, Bażant – Kamiński (70. Trytek), Muniak, Ryguła (46. Gilar), Miazga (79. Gębalski) – Skiba, Tetlak (73. Cecot).
Sędziował: Damian Muchacki.

Derby powiatu staszowskiego zakończyły się zdecydowanym triumfem Czarnych, choć pierwsza połowa jeszcze tego nie zapowiadała. – Pogoń walczyła ambitnie, nasze poczynania były chaotyczne. Kluczowe dla losów meczu okazały się pierwsze minuty po zmianie stron – wspominał Mateusz Sobierajski, kierownik drużyny z Połańca.

Dwa ciosy na początku drugiej połowy zadał staszowianom Mikołaj Muniak, w obu tych sytuacjach asystował Piotr Gilar, który pojawił się na boisku po przerwie. Potem kolejne dwa dołożył Bartłomiej Miazga. Piłkarze Czarnych zadedykowali derbowe zwycięstwo swemu trenerowi Piotrowi Mazurkiewiczowi, któremu w piątek urodził się drugi syn! Po zdobyciu drugiej bramki piłkarze wykonali tradycyjną „kołyskę”.