Czwarta liga świętokrzyska. Wygrana GKS Nowiny i przegrane Łysicy Bodzentyn, ŁKS Łagów i Lubrzanki Kajetanów

Mateusz Dziubek.
W meczach 4 ligi, GKS Nowiny pokonał 2:1 Zdrój Busko-Zdrój. Łysica Bodzentyn przegrała aż 0:4 z Alitem w Ożarowie. ŁKS Probudex Łagów przegrał 2:3 na wyjeździe z Hetmanem Włoszczowa i Lubrzanka Kajetanów na własnym boisku 0:3 z Wierną Małogoszcz.

Alit Ożarów - Łysica Bodzentyn 4:0 (1:0),
Patryk Marzec 13, Jacek Rożek 60, Michał Hołody 68, 77.
Alit: Żytniewski — Kosno, Praga (80 Tomasik), Rożek, Kończyk (60 Kwiatkowski), Sorbian (66 Hołody), Kilijański, Rusak, Niziołek, Marzec (83 Stępień), Lipiec.
Łysica: Wróblewski (20 Chrzanowski) — Chrzanowski (50 Taler), Pietrzyk, Detka (80 Kupisz), Czerkaszyn, Cielibała (11 Rechowicz), Kołodziejski, Hajduk, Stodulski (70 Dulęba), Kalista, Jaros.

Prawdziwe wejście smoka miał Michał Hołody. Tuż po wejściu na boisko podwyższył wynik na 3:0, a po kilku następnych minutach ustalił wynik tego spotkania.

GKS Nowiny - Zdrój Busko-Zdrój 2:1 (1:0)
Mateusz Dziubek dla Nowin.
Nowiny: Gugulski- Kwiatek, Ślefarski, Cichoń, Bujak (46 Sołtysiak)- Kuzincow, Szmalec, Wojtal (82 Matachowski)- Szewczyk, Dziubek (90+3 Krzymieński), Gębalski (60 Olearczyk).

Katem Zdroju został były zawodnik tego zespołu z poprzedniego sezonu Mateusz Dziubek.
- W piłce trzeba mieć trochę szczęścia i jakości w zespole. My to mieliśmy w meczu ze Zdrojem. Remis też by nas satysfakcjonował, ale udało się wygrać, dlatego bardzo się z tego cieszymy - mówił po meczu Mariusz Ludwinek, trener Nowin.
W 18 minucie po indywidualnej akcji Krystiana Wojtala i dograniu w piłki w pole karne, bramkę zdobył Mateusz Dziubek. W 61 minucie goście wyrównali. W samej końcówce meczu po kontrze Jakub Olearczyk wystawił piłkę na piąty metr pola karnego Buska Mateuszowi Dziubkowi, który strzela drugą bramkę swojej byłej drużynie.

Hetman Włoszczowa - ŁKS Probudex Łagów 3:2 (0:1)
Krzysztof Minor 63, Łukasz Piotrowski 77, Przemysław Winckowicz 79 - Bartosz Malinowski 10, Jakub Stachura 69.
Hetman: Gieroń - Cegieła, Cholerzyński (46 Gwóźdź), Minor, Chuptyś, Jarmuda, M. Miłek, Walasek (73 Samek), G. Miłek, Winckowicz, Piotrowski.
ŁKS Probudex: Palka — Markowicz, Kaleta, Rusiecki (84 Gadowski), Kołodziej (84 Gadowski), Jaworek, Stępnik, Mika (75 Majewski), Stachura, Malinowski, Dudzik.

Lubrzanka Kajetanów - Wierna Małogoszcz 0:3 (0:0)
Damian Czarnecki 55, Piotr Pawłowski 61, Karol Krzyżyk 80.
Lubrzanka: Żyła — Zawierucha, Gaj (65 Orliński), Czeneszkow, Grzejszczyk (80 Gajos), Piwowarczyk, Kosela, Bęben (60 Piotrowicz), Kopyciński, Bracha, Janyst (40 Zwierzyński).
Wierna: Szram - Kołodziejczyk, Bała, Pawłowski, Malinowski, B. Wijas (75 Krzyżyk), Czarnecki, Bujak (90 Grzyb), Kraus (75 Gągorowski), Fryc (90 Jędrzejak), Rogula (80 Bednarski).

- Mecz pod pełną naszą kontrolą. Szczególnie nasza przewaga uwidoczniła się w drugiej połowie, po strzeleniu pierwszej bramki - mówił po meczu Paweł Bień, trener Wiernej.

Nowa Korona Kielce - wszyscy piłkarze bez tajemnic!