Czy burmistrz Zawichostu Katarzyna Kondziołka realizuje obietnice wyborcze złożone przed wyborami w 2018 roku? Sprawdziliśmy

Klaudia tajs
Na półmetku obecnej kadencji samorządu sprawdzamy, czy włodarze realizują obietnice wyborcze złożone wobec mieszkańców przed wyborami w 2018 roku. Dziś przyglądamy się burmistrz Zawichostu Katarzynie  Kondziołce.
Na półmetku obecnej kadencji samorządu sprawdzamy, czy włodarze realizują obietnice wyborcze złożone wobec mieszkańców przed wyborami w 2018 roku. Dziś przyglądamy się burmistrz Zawichostu Katarzynie Kondziołce. Klaudia Tajs
Na półmetku obecnej kadencji samorządu sprawdzamy, czy włodarze realizują obietnice wyborcze złożone wobec mieszkańców przed wyborami w 2018 roku. Dziś przyglądamy się pracy burmistrz Zawichostu Katarzynie Kondziołce.

Katarzyna Kondziołka stanowisko burmistrza Zawichostu objęła w 2018 roku, zwyciężając w drugiej turze wyborów samorządowych z byłym burmistrzem Andrzejem Wzorkiem. Katarzyna Kondziołka została pierwszym burmistrzem kobietą w historii Zawichostu. Do wyborów szła z poczucia odpowiedzialności za mieszkańców, za Zawichost, za gminę. Do wyborów samorządowych szła z hasłem "Razem będziemy siłą".

Burmistrz Zawichostu nie ukrywa, że kiedy zaczęła urzędowanie musiała przewartościować swój pierwotny program wyborczy, bo wizja rozwoju miasta i gminy zderzyła się z szarą rzeczywistością. To dziury w drogach, brak utwardzonych dróg do posesji, zła jakoś wody pitnej. Na tym sprawach musiała się skupić w pierwszych latach urzędowania.

Budowa, remonty dróg, chodników oraz oświetlenia
W 2019 roku inwestycje drogowe wykonano w miejscowości Linów Góry, w Podszynie, w Piotrowicach, a także na odcinku Linów Honorów - Linów Pasy oraz Linów Kolonia - Linów Wylesienie. To prawie 2 kilometry dróg. W przebudowie są także drogi powiatowe. Niebawem przy wsparciu samorządu województwa świętokrzyskiego ruszy duża inwestycja o wartości 140 milionów złotych na terenie gminy Zawichost -przebudowa dróg wojewódzkich wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą.

Poprawa jakości wody pitnej
W Dziurowie powstaje nowa stacja ujęcia wody. Wybudowanych zostanie kilka brakujących odcinków wodociągów na terenie gminy i brakujący odcinek kanalizacji na terenie miasta Zawichost. Wartość inwestycji ponad 3 miliony złotych

Polityka przyjazna rodzinie utworzenie żłobka, budowa placów zabaw,
W Zawichoście, przy przedszkolu powstał Klub Malucha. W przedszkolach przedłużono godziny pracy od 6.30 do 15.30 oraz dyżury w okresie letnim. W Chrapanowie przed świetlicą powstaje plac zabaw. Place zabaw i miejsca do spotkań powstają także przy remizach Ochotniczej Straży Pożarnej w Piotrowicach i Linowie. Odremontowano zabytkowy budynek remizy OSP w Zawichoście, gdzie działa dodatkowo sala teatralna.

Doposażenie bazy dydaktycznej szkół i przedszkoli, wzbogacenie oferty zajęć, dodatkowych dla dzieci i młodzieży
W Szkole Podstawowej w Zawichoście i Czyżowie Szlacheckimi przebudowano sieć internetową. Przebudowano łazienki. Co roku w szkołach prowadzone są remonty w klasopracowniach. Wyremontowano stołówkę szkolną w Zawichoście. W szkołach prowadzone są zajęcia z robotyki. Przy Szkole Podstawowej w Czyżowie Szlacheckim budowane jest boisko wielofunkcyjne. W Chrapanowie powstała nowa świetlica dla dzieci.

Jednorazowe świadczenie z tytułu urodzenia dziecka
Nie udało się zrealizować

Aktywizowanie środowisk senioralnych wzbogacenie oferty Klubów Seniora
Dzienny Dom "Senior Plus" powstał w Linowie, Klub Seniora powstał w Piotrowicach, w Klubie Seniora w Czyżowie Szlacheckim wprowadzono dodatkowe zajęcia. Na parterze Urzędu Miasta w Zawichoście powstał Dzienny Dom Pomocy dla seniorów wymagających wsparcia w codziennej egzystencji.

Ułatwienie mieszkańcom dostępu do lekarzy specjalistów i rehabilitacji na terenie gminy Zawichost
W Przychodni Zdrowia w Zawichoście, na I piętrze powstają pomieszczenia, gdzie będą świadczone nieodpłatne usługi rehabilitacyjne. Gmina pozyskała na ten cel 800 tysięcy złotych.

Burmistrz Katarzyna Kondziołka ocenia półmetek kadencji
Burmistrz Katarzyna Kondziołka przyznaje, że swój program wyborczy zrealizowała w ciągu dwóch i pół roku, za wyjątkiem wprowadzenia w życie jednego punktu. - Ten jeden punkt, który mam nadzieję, zrealizować za zgodą Rady Miejskiej będzie realizowany w kolejnym roku i jest to jednorazowe świadczenie dla rodziców z tytułu urodzenia dziecka - przyznaje burmistrz Kondziołka. - To było dodatkowe świadczenie przyznawane przez gminę Zawichost. To, że udało się zrealizować program wyborczy, właściwie w połowie kadencji, nie oznacza, że nie ma wielu potrzeb mieszkańców , które wciąż muszą być zaspokajane. Nadal mamy niezadowalającą sytuację jeśli chodzi o infrastrukturę drogową i oświetleniową. To podstawowe potrzeby, które realizujemy, ale nadal będą kontynuowane, bo oczekiwania i wieloletnie zaniedbania są duże.

Mobilnych ołtarzy jednak nie będzie?

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
....a kto worki wyborcze po PiSie z wału posprząta? Ni słowem nie wspomniała o budowie mostu, czy metra. Ni o pośle Kwitku, który ją wspiera silnym ramieniem.
Dodaj ogłoszenie