"Czyste Powietrze" Gmina Skarżysko Kościelne

Artykuł sponsorowany GMINA SKARŻYSKO KOŚCIELNE
Udostępnij:

Drodzy Mieszkańcy Gminy Skarżysko Kościelne

Przypominamy, że osoby, które są zainteresowane uzyskaniem dofinansowania z programu „Czyste Powietrze” mogą liczyć na pomoc pracowników Urzędu Gminy w Skarżysku Kościelnym w zakresie wypełniania i składania wniosku, a także przy późniejszym rozliczeniu inwestycji i kompletowaniu potrzebnych dokumentów.

Celem programu jest poprawa jakości powietrza, zmniejszenie emisji zanieczyszczeń i poprawa efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych poprzez wymianę źródeł ciepła (kotłów na paliwa stałe tzw. „kopciuchów”) oraz termomodernizację.

Kto może skorzystać z programu „Czyste Powietrze”

Z programu mogą skorzystać właściciele bądź współwłaściciele budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w takim budynku lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Istnieją trzy poziomy dofinansowania i to właśnie od dochodów będzie zależało do którego poziomu dofinansowania będziemy się kwalifikować.

Podstawowy poziom dofinansowania – osoby, których roczny dochód nie przekracza 100 000 zł
Podwyższony poziom dofinansowania – osoby, których przeciętny średni miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie przekracza: 1564 zł w gospodarstwie wieloosobowym, 2189 zł w gospodarstwie jednoosobowym Najwyższy poziom dofinansowania - osoby, których przeciętny średni miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie przekracza: 900 zł w gospodarstwie wieloosobowym, 1260 zł w gospodarstwie jednoosobowym lub Beneficjent ma ustalone prawo do otrzymywania zasiłku stałego, zasiłku okresowego, zasiłku rodzinnego lub specjalnego zasiłku opiekuńczego.

W najwyższym poziomie dofinansowania, Beneficjenci mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości do 90%, co stanowi kwotę nawet do 69 tys. zł. w zależności od rodzaju przedsięwzięcia.

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie?

Wnioski o dofinansowanie należy składać do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, zarówno przed realizacją, w trakcie realizacji, jaki i zakończone, pod warunkiem poniesienia pierwszego kosztu maksymalnie 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o dofinansowanie.

Serdecznie zachęcamy do korzystania z gminnego punktu informacyjno-konsultacyjnego, w którym pomagamy mieszkańcom wypełnić wniosek o dofinansowanie oraz przy późniejszym rozliczeniu przedsięwzięcia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie