Dafi Społem wygrało z Będzinem 3:1. Brawo Szymański

Sławomir StachuraKamil Markiewicz
W sobotnim meczu 8. kolejki PlusLigi Dafi Społem Kielce pokonało we własnej hali MKS Będzin 3:1. To drugie zwycięstwo kieleckiej drużyny w tym sezonie, a pierwsze za trzy punkty.

Zapis relacji live z meczu Dafi Społem Kielce - MKS Będzin.

Dafi Społem Kielce - MKS Będzin 3:1 (25:18, 25:23, 19:25, 25:22)

Dafi Społem: Stępień 2, Wachnik 15, Łapszyński 12, Pawliński 1, Morozow 7, Nalobin 15, Czunkiewicz (libero) oraz Szymański 12, Biniek, Superlak 2, Adamski 1, Schamlewski 1.

MKS: Kozub, Araujo 24, Jordanow 12, Waliński 10, Kowalski 2, Ratajczak 4, Potera (libero) oraz Grzechnik 3, Seif 4, Peszko 1, Kok.

MVP meczu: Jakub Szymański (Dafi Społem).

Sędziowali: Waldemar Kobienia (Opole) i Paweł Ignatowicz (Dąbrowa Górnicza). Widzów: 1000.

Przebieg: I set: 1:0, 5:1, 6:3, 8:4, 10:9, 13:10, 16:11, 18:14, 21:16, 23:17, 25:18; II set: 0:1, 4:1, 6:3, 8:4, 11:8, 11:12, 13:13, 16:14, 18:18, 21:18, 23:21, 25:23; III set: 0:1, 1:3, 3:6, 3:8, 6:11, 7:13, 9:16, 11:19, 12:21, 15:23, 19:25; IV set: 1:0, 2:2, 6:6, 7:8, 11:9, 12:13, 14:16, 17:18, 20:21, 23:22, 25:22.

Siatkarze Dafi Społem wreszcie się przełamali. W ósmej kolejce wygrali po raz pierwszy w tym sezonie za trzy punkty po meczu pełnym dramaturgii i zwrotów akcji. MVP meczu z MKS Będzin został niespodziewanie Jakub Szymański.

Do sobotniego meczu w Hali Legionów, podopieczni trenera Wojciecha Serafina mieli na koncie tylko jedną wygraną, gdy w czwartej kolejce pokonali u siebie Cerrad Czarnych Radom 3:2. W pozostałych sześciu meczach przegrywali po 0:3, więc do pojedynku z Będzinem przystępowali zmobilizowani. I wygrali dwa pierwsze sety, ale potem zaczęły się schody. Na szczęście w czwartym secie kielczanie opanowali nerwy w końcówce i wygrali spotkanie 3:1.
W pierwszym secie Dafi Społem szybko wyszło na pewne prowadzenie i nie oddało go do końca tej partii. Po udanym ataku Jakuba Wachnika było 6:2 i kielczanie systematycznie budowali przewagę. Gdy po udanym skrócie z zagrywki Wachnika było 22:16, losy tej partii były już rozstrzygnięte, a zakończył ją autowy atak Zlatana Yordanowa.

Po pierwszym secie masażysta Dafi Społem wziął się za mięsień uda Macieja Pawlińskiego, ale kapitana zespołu nie udało postawić na nogi na tyle, by mógł jeszcze grać.

- Ten mięsień dokuczał mi już od dawana, a dziś przy pierwszej zagrywce poczułem ból. Nie było sensu ryzykować – ocenił Maciek. Na przyjęciu kapitana zastąpił więc 19-letni Jakub Szymański i radził sobie tak dobrze, że po meczu oodebrał statuetkę MVP!

Kuba miał duży wkład w wygraną kielczan w drugiej partii. Set był zacięty, kielczanie prowadzili już 24:21, ale stracili dwa punkty i trener Wojciech Serafin ratował się czasem. Na decydującą akcję kielczanie świetnie ustawili potrójny blok i wygrali 25:23.

W trzeciej partii goście szybko odjechali kielczanom i w końcówce trener Serafin dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom wiedząc, że kluczowy może być czwarty set. I taki był. Długo szła walka punkt za punkt, a w końcówce challange zmieniały decyzje na korzyść drużyny przeciwnej. Trener Serafin był tak spięty, że przy stanie 21:22 wziął czas, choć wcześniej wyczerpał już limit dwóch przerw w grze w jednej partii (przy stanie 12:12 i 14:16.). Gospodarze zostali za to ukarani żółtą kartką, ale dopięli swego. Doprowadzili do remisu i wywalczyli trzy kolejne punkty. Tego decydującego udanym atakiem zdobył Jakub Szymański.