Damian Noga czwarty w 13. Krakowskim Półmaratonie Marzanny

/dor/
Damian Noga z Żaczka zajął czwarte miejsce w 13. Krakowskim Półmaratonie Marzanny. Archiwum prywatne
Damian Noga z Żaczka Połaniec startował w 13. Krakowskim Półmaratonie Marzanny - zajmując wysokie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Jednocześnie poprawił rekord życiowy w półmaratonie, który wynosi teraz 1 godzinę, 9 minut i 30 sekund. -Miałem apetyt na jeszcze lepszy wynik, jednak bardzo silny wiatr w drugiej połowie dystansu utrudniał utrzymanie zakładanego tempa biegu. Dodatkowo do 18 kilometra zajmowałem trzecie miejsce, jednakże samotny bieg w tych warunkach kosztował mnie sporo sił i po zaciętej walce na końcowych kilometrach uległem rywalowi i pozostało zadowolić się czwartym miejscem - mówił Damian Noga z Żaczka.

Bieg wygrał Damian Pieterczyk z Olsztyna z czasem 1.06.04, drugi był Artur Kern z Hrubieszowa - 1.08.31, trzecie miejsce zajął Marcin Gałązka z Rębkowa - 1.09.05. Półmaraton ukończyło 2877 zawodników.