Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko Kościelne kończy sezon zasadniczy i przystępuje do baraży

Paweł Wełpa
Siatkarki Dany mogły cieszyć się z wygranej, ale musiały się na nią mocno napracować Paweł Wełpa
Siatkarki Dany Gameb UKS Skarżysko Kościelne z kompletem zwycięstw zakończyły rozgrywki grupowe w świętokrzyskiej III lidze siatkówki kobiet. Przed nimi teraz gra w barażach o awans do wyższej klasy.

W rundzie zasadniczej siatkarki ze Skarżyska Kościelnego wygrały z ostatnią w tabeli Victorią Włoszczowa 3:2. W tym meczu można się było spodziewać łatwiejszego zwycięstwa podopiecznych Jarosława Mosiołka, ale zagrały one bez swoich trzech podstawowych zawodniczek – Weroniki Wilczyńskiej, Katarzyny Bogusiewicz i Magdaleny Nikiel. – Niestety, co roku po przerwie świątecznej forma zespołu spada z powodu braku możliwości potrenowania przez okres dwutygodniowy i to też było widać na boisku. Sety wygrane do 21 i do 10 nie zapowiadały meczu 5-setowego, a jednak do tego doszło. Dziś na boisku grały wszystkie zawodniczki w większym lub mniejszym wymiarze czasowym i to też było trochę przyczyną przegrania dwóch setów do 23. Niestety nie było w tych dwóch setach zawodniczki, na której by można oprzeć ciężar ataku i zdobywania punktów – skomentował mecz trener.

Młody zespół z Włoszczowy walczył do ostatnich piłek, ale ostatecznie z parkietu hali MCSiR, gdzie wyjątkowo odbył się mecz, z wygraną zeszły gospodynie.

W rezultacie zamiast trzech, siatkarki Dany zdobyły dwa punkty, i był to pierwszy stracony punkt w rozgrywkach. – Nie spodziewaliśmy się, że wygramy wszystkie mecze. UJK Kielce powinno mocniej z nami powalczyć, ale i z nimi wygraliśmy oba mecze – podsumował krótko sezon zasadniczy trener Mosiołek.

Teraz z pierwszego miejsca nasze zawodniczki przystąpią do kilkuetapowych baraży o II ligę. W pierwszej rundzie przeciwnikiem będzie najprawdopodobniej Piątka Sandomierz, ewentualnie SMS Ostrowiec Świętokrzyski. – Sandomierz i Ostrowiec to najmocniejsze ośrodki siatkarskie w świętokrzyskim. Spodziewamy się… dobrych meczów – przewiduje trener.

Pary ani terminy meczów play-off nie są jeszcze znane.

Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko Kościelne – Victoria Włoszczowa 3:2 (25:21, 25:10, 23:25, 23:25, 15:12)

Dana: Jedlińska, Kalwat, Kozera, Zielińska, Staniszewska, Wieczorek, Kasprzyk, Łękawska
Victoria: Zasada, Tyszer, Oleksy, Cieślik, Dudek, Kubis, Grabiec, Jambor, Tomasiewicz, Sobótka, Kurzak, Świeboda, Walasek, Bomba