sportowy24

  Daniel Żółtak w Powenie Zabrze

  /PK/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Daniel Żółtak w Powenie Zabrze
  Daniel Żółtak, były piłkarz ręczny Vive Targi Kielce, podpisał kontrakt z drużyną PGNiG Superligi, Powenem Zabrze. Umowa obowiązuje do końca sezonu - informuje oficjalna strona internetowa klubu z Zabrza.
  Daniel Żółtak w Powenie Zabrze
  28-letni obrotowy, który ma w dorobku brązowy medal mistrzostw świata z 2009 roku, grał w Kielcach w latach 2006-2011. Jest młodzieżowym mistrzem Europy z 2002 roku, z kieleckim zespołem zdobył dwa złote (2009, 2010), jeden srebrny (2011) i dwa brązowe (2007, 2008) medale oraz trzy Puchary Polski (2009, 2010, 2011).

  Jest wychowankiem Warmii Olsztyn, a do Vive trafił z zespołu AZS AWFiS Gdańsk. Ponad rok temu, po utracie przez Vive Targi Kielce mistrzostwa Polski, znalazł się w grupie zawodników, z którymi klub się pożegnał.
  Przez kilka miesięcy grał w Olsztynie, potem trafił do białoruskiego Mieszkowa Brześć, ale borykał się z kontuzją i ostatecznie wrócił do Polski. Tu nie mógł znaleźć klubu i myślał nawet o zakończeniu kariery. Teraz trafił do zespołu trenera Bogdana Zajączkowskiego.

  - Cieszymy się, że dołączy do nas doświadczony obrotowy. Daniel Żółtak jest specjalistą od gry obronnej i mam nadzieję, że wiele wniesie w tym elemencie, który nie wygląda u nas ostatnio dobrze - powiedział dla klubowego portalu prezes KS Handball Zabrze, Bogdan Kmiecik.

  Żółtak będzie czwartym byłym graczem zespołu z Kielc w Powenie, są tam już Patryk Kuchczyński, Kazimierz Kotliński i Witalij Nat.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018