Dawid Kubiec z Juventy Starachowice drugi w biegu Krośnie

dor
Dawid Kubiec (z prawej) był drugi w Krośnie i pierwszy w Strawczynie.
Dawid Kubiec (z prawej) był drugi w Krośnie i pierwszy w Strawczynie. Mateusz Chrabąszcz
Bardzo dobrą passę ma Dawid Kubiec, biegacz Juventy Starachowice.

W sobotę wygrał bieg „I Strawczyńska Zadycha”, który rozpoczął się o godzinie 18. Uzyskał czas 32 minuty i 8 sekund. Bieg miał mocną obsadę, startowali najlepsi biegacze z Kielecczyzny oprócz Łukasza Woźniaka ze Strawczyna. Nie mógł rywalizować w tej imprezie z przyczyn zdrowotnych, ale był dyrektorem sportowym biegu.

Zawody ukończyło ponad 200 osób. Drugie miejsce zajął Sylwester Lepiarz z MUKS THM Ostrowiec - 32.19, trzeci był Tomasz Biskupski z AZS UJK Kielce - 32.25. Wśród kobiet najlepsza była Sabina Jarząbek z KKL Kielce - 38.33. - Mimo deszczowej pogody zawodnicy dzielnie walczyli na trasie o rekordy życiowe. Trasa była bardzo szybka - powiedział Łukasz Woźniak, dyrektor sportowy biegu.

A już w niedzielę rano o 10 Dawid Kubiec startował w Krośnie na dystansie 7 kilometrów. - Na starcie stanęło sześciu reprezentantów Ukrainy. Było pewne, że będzie ostra walka na trasie. I rzeczywiście tak było. Całe 7 kilometrów przebiegłem w tempie 3.04 na kilometr, co dało mi ostatecznie drugie miejsce. Jestem zadowolony z tego startu, tym bardziej, że był on dzień po biegu w Strawczynie - powiedział Dawid Kubiec. W kategorii open w Krośnie triumfował Taras Salo ze Lwowa, drugi był Dawid Kubiec, a trzecie miejsce zajął Włodimir Timaszow z Czervonogradu.

(Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press)