Dawid Wałdon z Guliwera Kielce zdobył brązowy medal na mistrzostwach Polski w sumo

/dor/
Archiwum prywatne
W Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w sumo. Wzięło w nich udział około 200 zawodników z 24 klubów sportowych z całej Polski.

Województwo świętokrzyskie reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Guliwer Kielce. Najlepiej obsadzona była kategoria wagowa do 60 kg. Dobrze spisał się w niej Dawid Wałdon z Guliwera, który zdobył brązowy medal. Przegrał tylko z finalistą mistrzostw. Drugi zawodnik kieleckiego klubu Radosław Dudkiewicz wywalczył piąte miejsce w kategorii wagowej do 100 kg.