Derby Kielc dla rezerw PGE VIVE

PK
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych PGE VIVE II Kielce wygrał z SMS ZPRP Kielce.

PGE VIVE II Kielce – SMS ZPRP Kielce 31:24 (14:7)

PGE VIVE II: Kijewski, Spytek, Wałach – Wołowiec 2, Szyc 2, Bysiak 4, Kubicki 4 (1), Grudzień 2, Basa, Matuszewski, Stępnik 6 (3), Mazur 1, Włodarski, Walaszczyk 6, Pawlik 4, Filipowicz.

SMS ZPRP: Kaczmarczyk, Nowak, Trojanowski – Orłowski 1, Gołda 1, Walczyk, Schabowski 2 (1), Czekaj 1, Czarnecki 8, Krawczyk, Bienenda, Leśniak 4, Pawłowski 3, Winiarczuk, Antoniak 3, Czaja 1.

Na ławkach trenerskich doszło do spotkania starych znajomych, byłych zawodników Vive – rezerwy mistrzów Polski prowadzą Paweł Tetelewski i Krzysztof Paluch, uczniów SMS – Rafał Bernacki i Mariusz Jurasik.

W pierwszej połowie dobrze spisywali się bramkarze obu zespołów, szczególnie Kacper Kijewski z PGE VIVE II, który miał 56-procentową skuteczność, obronił między innymi dwa karne. Jeszcze w 18 minucie jego zespół prowadził tylko 7:6, ale do końca pierwszej połowy stracił tylko jedną bramkę.

Tuż po przerwie SMS odrobił nieco straty (16:12 w 35 minucie). Potem przewaga PGE VIVE zaczęła wzrastać, w 49 minucie było już 27:16, ale w końcówce SMS nieco odrobiła.