Derby w drugiej lidze dla Politechniki

PK
Paula Lesiak/AZS Politechnika
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Wisła Sandomierz przegrała z AZS Politechniką Świętokrzyską Kielce.

Wisła Sandomierz - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 26:28 (11:13)

Wisła: Skowron, Kuchnicki – Solon, Hubka 2, Bakalarz 4, Białkowski 2, Werstler, Teterycz 7, Statuch, Serafin, Szklarski, Kubisztal 8, Dusak 3.

AZS Politechnika: Godzwon, Porzucek – Kamys 5, Nawara, Sadecki 3, Kozieja, Napierała 6, Rączka, Nowakowski 5, Styrna, Słomiński, Żaba-Żabiński, Glita 9.

Derby województwa lepiej zaczęli gospodarze, którzy prowadzili 4:1 i 6:2. Politechnika grała trochę nerwowo i nieskutecznie. Ale szybko się to zmieniło, goście zdobyli pięć bramek z rzędu I w 20 minucie wyszli na prowadzenie 8:7. Nie oddali go już do końca spotkania.

W 40 minucie akademicy wygrywali 21:15, ale od tego momentu zaczęła się pogoń wiślaków, która w 56 minucie, po golu Mariusza Kubiształa, spowodowała zmniejszenie strat do jednego gola (25:26). Kielczanie odparli ten atak i ostatecznie wywieźli z Sandomierza komplet punktów.