Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Diecezjalny Dzień Chorych w Sandomierzu z koncertem Barbary Pospieszalskiej w sobotę, 11 lutego

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
W sobotę o godzinie 12 rozpocznie się Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem księdza biskupa Krzysztofa Nitkiewicza z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.
W sobotę o godzinie 12 rozpocznie się Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem księdza biskupa Krzysztofa Nitkiewicza z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. archiwum Diecezja Sandomierska
W liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, w sobotę 11 lutego w Sandomierzu będzie obchodzony 31.Światowy Dzień Chorego. Diecezjalne obchody Dnia Chorego pod przewodnictwem księdza biskupa Krzysztofa Nitkiewicza odbędą się w kościele Ducha Świętego w Sandomierzu ulicy Opatowskiej 10.

Do Sandomierza na Mszę Świętą z możliwością przyjęcia sakramentu chorych i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem tak jak w Lourdes zaproszone zostały wszystkie osoby chore, niepełnosprawne wraz ze swoimi opiekunami, oraz pracownicy służby zdrowia i ich duszpasterzy.

Program 31.Światowego Dnia Chorego w Sandomierzu:

  • O godzinie 12 rozpocznie się Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem księdza biskupa Krzysztofa Nitkiewicza z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.
  • Następnie około godziny 13 odbędzie się Koncert Pieśni Maryjnych w wykonaniu Barbary Pospieszalskiej przy akompaniamencie wybitnego pianisty i kompozytora Joachima Mence

l.
Uczestnikami tego wydarzenia będą osoby chore ze środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej, schronisk, dziennego domu seniora oraz innych placówek prowadzonych przez Caritas Diecezji Sandomierskiej.

ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO NA XXXI ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
,,Bracia, siostry, nigdy nie jesteśmy gotowi na chorobę. A często nawet do przyznawania się, że jesteśmy coraz starsi. Boimy się bezbronności, a wszechobecna kultura rynkowa popycha nas do tego, by jej zaprzeczać. Dla kruchości nie ma miejsca. A zło, wdzierając się w nasze życie i atakując nas, powala nas nieprzytomnych na ziemię. Może się więc zdarzyć, że inni nas opuszczą, albo że wydaje nam się, iż musimy ich porzucić, aby nie czuć wobec nich ciężaru. Tak zaczyna się samotność i zatruwa nas gorzkie poczucie niesprawiedliwości, dla której nawet Niebo zdaje się zamykać. Rzeczywiście, trudno nam trwać w pokoju z Bogiem, gdy niszczy się nasze relacje z innymi i z samymi sobą. Dlatego tak ważne jest, także w odniesieniu do choroby, aby cały Kościół skonfrontował się z ewangelicznym przykładem dobrego Samarytanina, aby stać się wartościowym „szpitalem polowym”: jego misja bowiem, zwłaszcza w okolicznościach historycznych, które przeżywamy, wyraża się w sprawowaniu opieki. Wszyscy jesteśmy delikatni i wrażliwi; wszyscy potrzebujemy tej współczującej uwagi, która potrafi się zatrzymać, zbliżyć, uzdrowić i podnieść. Sytuacja, w jakiej znajdują się chorzy jest więc apelem, który przerywa obojętność i spowalnia krok tych, którzy idą naprzód, jakby nie mieli sióstr i braci.” - Papież Franciszek

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie