Dlaczego warto zostać uczniem szkoły muzycznej w Kielcach? Cała gama powodów

Materiał informacyjny Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych
Wszechstronny rozwój intelektualny, pozytywne emocje, szerokie horyzonty i dobra pamięć to tylko niektóre zalety edukacji w szkole muzycznej. Dlaczego jeszcze warto? Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych imienia Ludomira Różyckiego w Kielcach Artur Jaroń zdradził nam mnóstwo powodów. W placówce właśnie ruszyła rekrutacja.

Na dzieci chcące rozwijać swoje talenty czekają gościnne progi renomowanej kieleckiej szkoły muzycznej. Tutaj pasje i zdolności uczniów szlifują doświadczeni pedagodzy.

Państwowa placówka wykształciła wielu znanych dziś w świecie muzyków. Dzieci i młodzież doskonalą tu swoje talenty pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry, każdy uczeń może liczyć na indywidualne podejście. O tym, jak wygląda praca z młodzieżą w popularnej szkole opowiedział nam dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach, wybitny muzyk Artur Jaroń.

- Nasza szkoła to najlepsza kuźnia talentów w województwie świętokrzyskim - mówi dyrektor Artur Jaroń. - To szkoła z 75-letnią tradycja nauczania. Wykształciła wielu znakomitych muzyków o światowej i europejskiej randze. W nowej siedzibie przy ulicy Wojewódzkiej 12 mamy doskonałe warunki do tego, żeby pracować z najmłodszymi i młodzieżą.

Kielecka szkoła muzyczna jest jedną z niewielu placówek w województwie a nawet kraju, gdzie młodzież ma tak dogodne warunki do nauki. Każdy uczeń ma tu własną szafkę w szatni, gdzie w bezpieczny sposób może przechowywać swoje podręczniki i nuty. W szkole ogólnodostępna jest sieć wi-fi, a obiady serwowane są w przytulnej stołówce. Trudno też nie wspomnieć o bogatej działalności świetlicy. Poza lekcjami czas dzieci i młodzież umilają ciekawe zajęcia, poszerzające horyzonty na wielu płaszczyznach - szachy, żeglarstwo, spotkania z pisarzami to tylko kilka przykładów.

- Zespół Państwowych Szkół Muzycznych to tak naprawdę cztery szkoły, które stanowią integralną całość: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia oraz Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia. Prowadzimy zajęcia ogólnokształcące w zakresie szkoły podstawowej i średniej, począwszy od edukacji wczesnoszkolnej, z językiem angielskim, religią, rytmiką, kształceniem słuchu i lekcjami gry na instrumencie. Szkoła posiada dobrze wyposażoną bazę naukowo-dydaktyczną: instrumenty klasyczne i elektroniczne, tablice multimedialne, system audio słuchawkowo-mikrofonowy w sali nauczania języków obcych, nowoczesne zestawy komputerowe do zajęć z informatyki, a ponadto dysponuje dużą salą koncertową oraz salą kameralną. Wisienką na torcie jest u nas doskonała, wzajemnie uzupełniająca się kadra. Łączymy tu doświadczenie z młodością i zapałem.

W szkole pracuje kadra przedmiotów ogólnokształcących, czyli takich, jak w innych szkołach oraz nauczyciele przedmiotów muzycznych - wśród nich cenieni muzycy. - Niektórzy mają znaczący dorobek muzyczny i koncertowy, wykładają na uczelniach wyższych. Młodzi artyści są otoczeni fachową opieką a dodatkowo mają możliwość występowania w audycjach szkolnych. Uczniowie biorą udział w konkursach i festiwalach, ale też w olimpiadach z przedmiotów ogólnokształcących. Jesteśmy realistami. Zakładamy, że decyzja o tym, że chce się zostać profesjonalnym muzykiem, zapada dość późno - podkreśla Artur Jaroń i zaprasza rodziców, którzy chcą, by ich dziecko rozpoczęło przygodę z muzyką w profesjonalnej szkole.

Zespół szkół zaprasza w swoje progi nowych uczniów. Do szkół I stopnia przyjmowani są kandydaci bez przygotowania muzycznego w następujących specjalnościach: fortepian, akordeon, skrzypce, altówka, gitara, wiolonczela, flet, obój, klarnet, saksofon, fagot, waltornia, trąbka, saxhorn, puzon, perkusja, kontrabas i organy. Zainteresowani opiekunowie dzieci mogą osobiście przekonać się jak wygląda nauka w placówce. Konsultacje z kandydatami prowadzone są w każdą sobotę marca w godzinach 10 i 12.
Obowiązują zapisy. Rekrutacja do szkół I stopnia trwa do 1 maja, zaś do szkół II stopnia do 4 czerwca 2021. Więcej informacji oraz podanie na stronie szkoły: http://www.muzyczna.kielce.pl/ lub pod numerem telefonu 41 342-60-17, w. 104.

Wideo

Dodaj ogłoszenie