Dni Połańca z IRĄ i atrakcjami. Sprawdź program

  Dni Połańca z IRĄ i atrakcjami. Sprawdź program

  Agnieszka Kuraś

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Dni Połańca z IRĄ i atrakcjami. Sprawdź program
  W sobotę i niedzielę - 14 i 15 maja Połaniec uroczyście obchodzić będzie 222 rocznicę ogłoszenia Uniwersału Połanieckiego.
  Dni Połańca z IRĄ i atrakcjami. Sprawdź program
  Z tej okazji burmistrz miasta i gminy Połaniec, Rada Miejska oraz Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu zapraszają na dwudniową imprezę pełną kulturalno - sportowych atrakcji i kościuszkowskiej historii.

  Będzie inscenizacja na Kopcu Kościuszki, multimedialne lekcje historii „Śladami Dziejów Połańca”, "Kosynierzy dla przedszkolaków", Kościuszkowski mini rajd rowerowy i uroczystości z udziałem mieszkańców będą historyczną wizytówką Gminy Połaniec.
  Dni Połańca promować będą rękodzieło w formie VI Połanieckiego Jarmarku Majowego. Prezentować dorobek sportowy, taneczno - muzyczny młodych artystów i sportowców oraz uwrażliwiać na kulturę i historie regionu.
  Wśród wielu atrakcji znajdą się: koncerty muzyczne, widowiska, spektakle teatralne, zabawy integracyjno - animacyjne i uroczystości historyczne.

  Sobota z wieloma atrakcjami
  Podczas Dni Połańca nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Do udziału w imprezie zachęcać będzie widoczne z daleka wesołe miasteczko, kolorowe stoiska z rękodziełem artystycznym VI Majowego Jarmarku Połanieckiego, oraz zabytkowe auta. O godzinie 15 w sobotę, 14 maja Dni Połańca rozpoczną na sportowo młodzi zapaśnicy, karatecy i piłkarze z Połańca. W pokazy wplecione zostaną prezentacje artystyczne w wykonaniu młodzieży z Centrum Kultury i Sztuki. Dla najmłodszych w "pirackiej kajucie na bezludnej wyspie" czekać będą tematyczne zabawy animacyjne, malowanie twarzy, włosów, tatuaże, pokazy baniek mydlanych. A dla całych rodzin "Tańce wśród Piratów", gry i konkursy pirackie oraz Turnieje Gier Wielkoformatowych. Tego popołudnia każdy może dołączyć do gry. Podczas sobotniej imprezy nie zabraknie muzycznych wiązanek znanych i lubianych piosenek, pokazów tanecznych i po raz pierwszy reportażu na żywo "Połaniec moja gmina, moje miasto" w wykonaniu dzieci z Internetowego Radia "Teraz Połaniec dzieciom, młodzieży, dorosłym".
  O godzinie 19 z rockowo - folkową energią zagra ZESPÓŁ GARASH - uczestnicy programu Must Be The Music. Tuż po godzinie 21 występ gwiazdy wieczoru - zespołu IRA. Na koniec świetlne widowisko "Tańczące Fontanny" i dyskoteka z zespołem KORDIAN.

  W niedzielę uroczysta sesja i msza na Kopcu Kościuszki
  W niedzielę, 15 maja obchody Dni Połańca rozpoczną się o godzinie 9 uroczystą Sesją Rady Miejskiej w Centrum Kultury i Sztuki. Tuż po niej, zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, a o godzinie 13 rozpocznie się na Kopcu Kościuszki Uroczysta Msza Święta. Inscenizacja Kościuszkowska w wykonaniu młodzieży z Publicznego Gimnazjum i Towarzystwa Kościuszkowskiego uświetni rocznicowe obchody majowego święta i wzmocni historyczny charakter imprezy.
  O godzinie 17 na Placu Uniwersału Połanieckiego będzie można obejrzeć występy przedszkolaków z połanieckich przedszkoli, dzieci z Centrum Kultury i Sztuki, uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy. Dni Połańca 2016 zakończy spektakl pantomimiczny "MARUCZELLA" w wykonaniu aktorów Teatru Nikoli z Krakowa.
  Patronat medialny nad imprezą sprawuje „Echo Dnia”.





  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia

  Na językach

  Zdrowie i uroda