Do trzech razy sztuka – siatkarze STS-u Skarżysko-Kamienna z kompletem punktów w meczu z MSS Masłów

Paweł Wełpa
Siatkarze STS-u Skarżysko-Kamienna wreszcie mogli odtańczyć po meczu taniec zwycięstwa Paweł Wełpa
W meczu świętokrzyskiej III ligi siatkówki mężczyzn zespół STS-u Skarżysko-Kamienna pokonał we własnej hali 3:0 MSS Masłów.

Po dwóch porażkach siatkarze Skarżyskiego Towarzystwa Sportowego wreszcie znaleźli sposób na zdobycie kompletu punktów. Zespół z Masłowa jednak tylko w drugim secie piątkowego meczu postawił gospodarzom nieco trudniejsze warunki, kiedy zwycięstwo rozstrzygnęło się w końcówce na przewagi.

Pierwszy i trzeci set toczyły się jednak pod dyktando zawodników STS-u i cały mecz zakończył się ich zwycięstwem 3:0. – W każdym meczu gramy innym składem i szukamy optymalnego ustawienia. Dziś znów wyszedł inny skład i widać, że gra zaskoczyła. Jesteśmy też już coraz lepiej zgrani – powiedział Michał Waligóra, jeden z kluczowych graczy zespołu.

W następnej kolejce skarżyszczanie zagrają na wyjeździe z drugim w tabeli III ligi Siatkarzem Staszów.

STS Skarżysko-Kamienna – MSS Masłów 3:0 (25:17, 27:25, 25:14)

STS: Brojek, Nasiadek, Migus, Wojcieszek, Waligóra, Szcześniak, Bodo, Swajdo, Adamczyk, Parszewski, Czerwiak, Nowak, Pajek, Gos.
Masłów: Haba, Wójcik, Mojecki, Skalski, Stępień, Krawiec, Korus, Januchta, Kaleta.