Dobra jazda młodych kolarzy DEK Meble Cyclo Korony Kielce

/SAW/
Kolarze DEK Meble Cyclo Korony Kielce z sukcesami startowali w kilku wyścigach. To cieszy trenera zawodników Ryszarda Kwaśniewskiego.

W Abramowie koło Lublina odbył się szosowy wyścig młodzików i młodziczek. W kategorii młodzików na 36-kilometrowej trasie zwyciężył Filip Jamróz (startowało 60 kolarzy), a w kategorii młodziczek (trasa 22 km, startowało 30 zawodniczek) trzecia była Kamila Soczyńska.

W Koninie odbył się z kolei trzyetapowy wyścig po Ziemi Konińskiej. W klasyfikacji generalnej na piątym miejscu uplasował się Filip Jamróz.

- Filip jechał dobrze i na każdym etapie był w czołówce. Na pierwszym etapie zajął szóste miejsce, na drugim siódme, a na trzecim trzecie - powiedział nam Ryszard Kwaśniewski trener kolarzy w DEK Meble Cyclo Koronie.

W Dobczycach koło Wieliczki odbył się natomiast silnie obsadzony międzynarodowy wyścig juniorów o "Złote Koło". W gronie 30 ekip na trzeciej pozycji uplasował się zespół DEK Meble Cyclo Korony, startujący w składzie: Damian Wsół, Dariusz Wiśniewski, Dominik Grzela i Wojciech Chrzęszczyk.

- Indywidualnie nasi zawodnicy byli na miejscach w drugiej dziesiątce, ale jechali równo i to zaowocowało dobrym miejscem w punktacji drużynowej - stwierdził trener Kwaśniewski.