Dobre starty i medale zawodników KS Słoneczko Busko-Zdrój na mistrzostwach województwa i mistrzostwach Polski w biegach górskich (ZDJĘCIA)

OPRAC.:
Damian Wiśniewski
Srebro mistrzostw Polski w biegach górskich i osiem medali mistrzostw województwa zdobyli lekkoatleci klubu KS Słoneczko Busko-Zdrój podczas odbytych niedawno zawodów.

Podczas mistrzostw województwa złote medale zdobyli: Damian Wróbel w biegu na 1000 metrów, Wiktor Wróbel w pchnięciu kulą oraz Magdalena Lech również w pchnięciu kulą. Srebro zdobył Wiktor Gawlik w rzucie oszczepem oraz Tatiana Parada w pchnięciu kulą. Brązowe krążki powędrowały do Anny Kaweckiej oraz Kacpra Podolskiego, którzy startowali na dystansie 300m, natomiast Wiktor Wróbel trzeci był w rzucie dyskiem.

Pozostali zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach: czwarte Magdalena Lech - 300m, czwarte Kacper Podolski - 100m, czwarte Kamila Bławat - skok wzwyż, czwarte Łukasz Koziarski - skok w dal, czwarte Gabriela Parada- 600m, piąte Kaja Sztuk - skok wzwyż, piąte Wiktor Gawlik - pchnięcie kulą, szóste Mateusz Lech - 300m, siódme Kamila Bławat - 300m, ósme Anna Kawecka - 100m, dziewiąte Tatiana Parada - 600m, dziesiąte Kaja Sztuk - 600m i dziesiąte Klara Grzesik - 1000.

Na mistrzostwach Polski w biegach górskich rozgrywanych w Krynkach wysoką dyspozycję potwierdzała Gabriela Parada zdobywając srebrny medal, ulegając jedynie o 1 sekundę koleżance z Ustrzyk Dolnych.

Czołowe lokaty pozostałych zawodników sprawiły że drużynowo drużyna z Buska-Zdroju zajęła piąte miejsce wśród klubów z całej Polski, ulegając jedynie drużynom z Opoczna, Ustrzyk Dolnych, Rudnika i Bielsko-Białej.

Pozostali zawodnicy również spisali się dobrze zajmując: czwarte miejsce Jakub Zagnański, czwarte miejsce Damian Wróbel, szóste miejsce Anna Kawecka, siódme miejsce Tatiana Parada , ósme miejsce Blanka Sztuk, dziesiąte miejsce Kaja Sztuk, 12. miejsce Wiktor Wróbel.