Dobre starty świętokrzyskich triathlonistów

SAW
Przemek Szymanowski wygrał tegoroczne triathlonowe  Grand Prix MTB i został mistrzem Polski.
Przemek Szymanowski wygrał tegoroczne triathlonowe Grand Prix MTB i został mistrzem Polski. Fot. archiwum prywatne
Kolejne sukcesy odnieśli nasi triathloniści, którzy zwyciężali w zawodach w Ostrzycach koło Gdańska i w Jaworznie. Ścigali się na rowerach górskich.

W Ostrzycach odbyły się czwarte i zarazem finałowe zawody zaliczane do Grand Prix MTB w triathlonie, mające również rangę mistrzostw Polski. Rywalizowano na trasie 1,4 km pływanie, 24 km jazda na rowerze i 8 km bieg. Triumfował Przemysław Szymanowski z Akweduktu Kielce, trzeci był jego klubowy kolega Dominik Szymanowski, a w kategorii kobiet triumfowała Maria Pytel z Centrum Zdrowia Vita w Starachowicach. W klasyfikacji generalnej cyklu Przemek Szymanowski był pierwszy, jego brat Dominik czwarty, a w kategorii kobiet triumfowała Maria Pytel.

W Jaworznie odbyły się z kolei triathlonowe zawody pod nazwą Stalowy Sokół na dystansie 400 m pływanie, 10 km jazda na rowerze, 3 km bieg. Zwyciężył Marcin Ławicki przed Filipem Szołowskim (obaj Akwedukt).