Dobry bieg Damiana Satora na mistrzostwach Polski w przełajach

(DOR)Zaktualizowano
Damian Sator (pierwszy z prawej) zajął szóste miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. <br>
Damian Sator (pierwszy z prawej) zajął szóste miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Fot. Archiwum prywatne
W Kwidzynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w biegach przełajowych. Z dobrej strony pokazał się Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój, który zajął szóste miejsce.

Zawody rozegrano na trasach biegowych Miłosna - Tereny Rekreacyjne. Wystartowali w nich najlepsi biegacze przełajowi w kategorii juniorów młodszych. Bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik buskiego Słoneczka Damian Sator. Potwierdził przynależność do krajowej czołówki, zajmując szóste miejsce na dystansie 5 kilometrów. Trasę tę pokonał w czasie 15 minut. Wygrał Patryk Błaszczyk z Jantaru Ustka z rezultatem 14.28. Wicemistrzem Polski został przedstawiciel Kielecczyzny - Mateusz Borkowski z Ludowego Klubu Biegacza Rudnik.

W mistrzostwach rywalizowali lekkoatleci z 52 klubów całej Polski. W klasyfikacji klubowej Słoneczko zajęło 27 miejsce z dorobkiem 5 punktów. Teraz podopiecznych Zdzisława Perepiczki czekają mistrzostwa Polski w biegach górskich na krótkim dystansie, które odbędą się w Ustrzykach.