Dobry mecz bramkarza PGE VIVE Kielce Andreasa Wolffa przeciwko Chorwacji

East News/Polska Press
37-procentową skuteczność miał bramkarz piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce Andreas Wolff w towarzyskim meczu Chorwacja - Niemcy, który odbył się w Zagrzebiu. Goście wygrali 26:25, a w sobotę w Hanowerze odbędzie się rewanż.

W Zagrzebiu odbyły się dwa towarzyskie mecze reprezentacji Chorwacji i Niemiec, najpierw grały panie, potem panowie. Podobnie będzie w sobotę w Hanowerze.

ZOBACZ>>> Polscy piłkarze ręczni po słabej grze przegrali z Argentyną

W spotkaniu męskich reprezentacji, w zespole gospodarzy miał zagrać Igor Karacić z PGE VIVE Kielce, ale wyeliminowała go kontuzja. W zespole trenera Lino Cervara pokazało się za to kilku byłych zawodników kieleckiego klubu, bramkarz Marin Sego (10 obron/29 rzutów, 34 procent skuteczności), Żeljko Musa (1 bramka/2 rzuty), Marko Mamić (1/3) i Luka Cindrić (0/1, 4 asysty).

Z dobrej strony w niemieckim zespole zaprezentował się bramkarz PGE VIVE, Andreas Wolff (7/19, 37 procent) oraz były skrzydłowy mistrzów Polski Tobias Reichmann, który był najlepszym strzelcem zespołu gości (5/7).

Mecz miał ciekawy przebieg, przez niemal całą pierwszą połowę wygrywali Chorwaci, Niemcy wyszli na prowadzenie dopiero w końcówce. Goście lepiej zaczęli druga połowę i uzyskali wyraźniejszą przewagę. W 43 minucie prowadzili już 21:16, ale od tego momentu "Hrvatska" rzuciła sześc bramek z rzędu. W zaciętej końcówce minimalnie skuteczniejsi byli Niemcy, którzy wygrali 26:25 (13:12).