Dobry mecz i wygrana Korony Kielce z Lechią Gdańsk w Centralnej Lidze Juniorów do 18 lat

dor
Piłkarze Korony Kielce wygrali z Lechią Gdańsk 2:0 w Centralnej Lidze Juniorów do 18 lat. Fot. Dorota Kułaga
Korona Kielce odniosła cenne zwycięstwo 2:0 w Centralnej Lidze Juniorów do 18 lat w wyjazdowym spotkaniu z Lechią Gdańsk.

Lechia Gdańsk — Korona Kielce 0:2 (0:1)
Bramki: Daniel Szelągowski 16 z karnego, Szymon Płocica 89.
Korona: Karyś — Cukrowski, Dela, Kośmicki, R. Turek (89. Górski) - K. Turek, Słabosz, Szelągowski (89. Tomczyk), Gierczak (55. Płocica) - Konstantyn (79. Żądło), Rybus.

Korona zasłużenie zdobyła komplet punktów. Była zespołem lepszym od Lechii. W 16 minucie kielecki zespół objął prowadzenie po rzucie karnym, który na bramkę zamienił Daniel Szelągowski. Później Korona miała jeszcze bramkowe okazje, ale brakowało skuteczności. Po przerwie zespół prowadzony przez Pawła Czaję postawił kropkę nad "i" - drugiego gola strzelił Szymon Płocica.

- To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Utrzymywaliśmy się przy piłce, budowaliśmy dużo ciekawych akcji. Byliśmy lepsi w każdym aspekcie gry. To było nasze najlepsze spotkanie - powiedział trener Korony, Paweł Czaja dla oficjalnej strony Korony.