Dobry start Black&White na mistrzostwach Europy

Dorota Kułaga
Aleksandra Kępa (druga z lewej była) czwarta na mistrzostwach Europy w Hiszpanii. Eastlabs.sk/ru
W Santa Susanna w Hiszpanii odbyły się Mistrzostwa Europy w Kulturystyce i Fitness. W polskiej reprezentacji znalazło się kilkoro zawodników UKS Black&White Ostrowiec Świętokrzyski . Najlepszy wynik uzyskał Piotr Zieliński, który w kategorii męska sylwetka zdobył srebrny medal.

Bardzo dobrze zaprezentowały się także zawodniczki bikini fitness ostrowieckiego klubu. Trzy z nich weszły do ścisłego finału, a warto nadmienić, że w każdej kategorii startuje około 30 zawodniczek. W mistrzostwach Europy rywalizowali przedstawiciele 32 krajów, w sumie ponad 1000 zawodników.

W kategorii masters na 5 miejscach uplasowały się: Anita Szymczak w kategorii powyżej 163 centymetrów i Katarzyna Dmochewicz w kategorii do 163 centymetrów. W kategorii bikini juniorek 6 miejsce zajęła Inez Gorońska. Pozostałe zawodniczki ostrowieckiego klubu były poza finałem, ale większość zakwalifikowała się do półfinałowej piętnastki.

Ostrowczanka Aleksandra Kępa uplasowała się na czwartej pozycji z taką samą ilością punktów co zawodniczka z trzeciego miejsca. -Ostatecznie Ola musiała ustąpić miejsca Słowaczce Ewie Banikowej, aktualnej mistrzyni świata juniorek i seniorek. Pierwsze miejsce zajęła druga Słowaczka Kristina Juricowa, brązowa medalistka mistrzostw Europy z poprzedniego sezonu, a drugie aktualna wicemistrzyni świata juniorek Rosjanka Julia Postika – mówiła Joanna Kępa, mama Oli, która jest też trenerem w ostrowieckim klubie.

- Ola dzielnie walczyła, po półfinale była nawet na trzeciej pozycji. W tak mocno obsadzonej konkurencji czwarta lokata zarówno w juniorkach jak i seniorkach też jest sukcesem. Dla przypomnienia - rok temu na mistrzostwach Europy, które także rozgrywane były w Santa Susanna, Ola uplasowała się w juniorkach na piątym, a w seniorkach na szóstym miejscu. Teraz Ola musi odpocząć, wystąpi dopiero w listopadzie na mistrzostwach świata - mówi tata i trener Oli Grzegorz Kępa.

Udział w zawodach w Hiszpanii został dofinansowany z dotacji przyznanej klubowi na 2017 rok na rozwój dyscypliny fitness.