Dobry start Karoliny Fiutek w Słubicach

Kamil Markiewicz
Karolina Fiutek (numer 603) zajęła dziewiąte miejsce w biegu na 1000 metrów podczas mistrzostw Polski młodziczek, które odbyły się w Słubicach. archiwum prywatne
Reprezentantki Nadiru Jędrzejów walczyły w mistrzostwach Polski młodziczek

Zawodniczki Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Nadir Jędrzejów wzięły udział w mistrzostwach Polski młodzików - Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, które odbyły się w Słubicach. W rywalizacji wzięły udział trzy nasze reprezentantki - Karolina Fiutek, Monika Strojecka oraz Dominika Ostrowska.

Karolina Fiutek z rekordem życiowym

Fiutek rywalizowała na dystansie 1000 metrów. Wygrała swoją serię. Ostatecznie zajęła ona dziewiąte miejsce z czasem 3:03.04, co jest nowym rekordem życiowym naszej zawodniczki.

Strojecka i Ostrowska w drugiej dziesiątce

Strojecka i Ostrowska pobiegły na dystansie 600 metrów. Ostrowska uzyskała czas 1:43.80, co pozwoliło jej na zajęcie dwudziestego czwartego miejsca. Pozycję niżej uplasowała się Strojecka z wynikiem 1:44.07.

Obie zawodniczki uzyskały gorsze czasy, niż w mistrzostwach Polski makroregionu, które niedawno odbyły się w Łodzi. Gdyby nasze zawodniczki powtórzyły tamte wyniki, to w Słubicach zajęłyby około 13-16 miejsca. Wtedy dystans 600 metrów Ostrowska pokonała w czasie 1:41.86 sekund, a Strojecka uzyskała wynik 1:42.46, co jest jej rekordem życiowym.

- Jesteśmy zadowoleni ze startu naszych zawodniczek. Były to ich pierwsze, tak poważne zawody, do których sama kwalifikacja była dużym sukcesem. Widać, że dziewczęta robią postępy. W ubiegłym roku podczas mistrzostw reprezentowała nas jedynie Karolina, teraz w zawodach wzięły udział trzy zawodniczki. Do Słubic wraz z dziewczętami, oprócz mnie pojechał także trener Mariusz Szczerba, a także sponsor naszych młodziczek Robert Łuczyński z firmy TRL Calipers - mówił Bartłomiej Bartosz, szkoleniowiec lekkoatletek Nadiru.

Nasza biegaczka w reprezentacji Polski?

Już wkrótce Karolina Fiutek może zostać reprezentantką Polski młodziczek. Zawodnicza Nadiru ma przejść specjalne testy, w wyniku których może dostać się do naszej narodowej kadry biegaczek. Byłby to nie tylko olbrzymi sukces Karoliny i jędrzejowskiego klubu, ale także całego naszego regionu. - Wierzymy w to, że nasze zawodniczki, w tym Karolina będą się dalej rozwijać w takim tempie - mówił Bartłomiej Bartosz.