Dobry start Karoliny Kołeczek we Francji

dor
Karolina Kołeczek indywidualnie była druga, a z polską reprezentacją zajęła trzecie miejsce w Angers. Archiwum prywatne/Facebook
Dobrym akcentem zakończyła sezon Karolina Kołeczek z Wisły Junior Sandomierz. Indywidualnie zajęła drugie miejsce, a z reprezentacją Polski trzecie w wielomeczu Decanation we francuskim Angers.

Mistrzyni Polski w biegu na 100 metrów przez płotki w swojej koronnej konkurencji była druga z wynikiem 13,13 sekundy. Zwyciężyła Amerykanka Kristi Castlin, która miała rezultat 12,95 sekundy. Na trzeciej pozycji sklasyfikowana została Hanna Płoticyna z Ukrainy - 13,14 sekundy.

Za drugą pozycję Karolina Kołeczek wywalczyła dla polskiej reprezentacji 6 punktów w wielomeczu. - Takim miłym akcentem można zakończyć sezon - podsumowała swój start najlepsza świętokrzyska lekkoatletka. Od kilku miesięcy trenuje ona w Anglii w teamie trenera Jerzego Maciukiewicza. Teraz zaczyna urlop, który zakończy w październiku. Spędzi go w większości w Polsce, a po nim wróci do Anglii, gdzie rozpocznie przygotowania do kolejnego sezonu.

W wielomeczu Decanation we Francji startował też pochodzący z Krynek mateusz Borkowski, wychowanek LKB Rudnik, obecnie reprezentujący barwy RKS Łódź. Dla biało-czerwonych zdobył 4 punkty za czwarte miejsce w biegu na 800 metrów z czasem 1.49,84.
Odmłodzona reprezentacja Polski w tym wielomeczu wywalczyła 95 punktów i zajęła trzecie miejsce. W naszym zespole najlepiej spisali się Malwina Kopron, która zwyciężyła w rzucie młotem - 72.03 metra i Marcin Krukowski - triumfował w rzucie oszczepem z wynikiem 78.19 metra. Zwyciężyła drużyna Stanów Zjednoczonych - 122 punkty, wyprzedzając Francję – 103 punkty. Za naszą drużyna narodową sklasyfikowane zostały: Japonia - 80 punktów, Bałkany - 7