Dobry start Sołowowa w Rajdzie Polski

Karol BIELA [email protected]
Po przejechaniu ponad 200 kilometrów "oesów” Michał Sołowow zajął drugie miejsce w tegorocznym Rajdzie Polski. cersanitrally.pl
Po bardzo zaciętym pojedynku na najwyższym podium tegorocznego Rajdu Polski stanął Kajetan Kajetanowicz, przed Michałem Sołowowem i Grzegorzem Grzybem.

Klasyfikacja generalna 68. Rajdu Polski:

1. Kajetanowicz/Baran (strata do lidera w sekundach); 2. Sołowow/Baran +10.3; 3.Grzyb/Siatkowski +26.3; 4. Bębenek/Bębenek +56.9; 5. Kuchar/Dymarski +1:09.6; 6. Rossetti/Chiarcossi +4:27.9; 7. Ruta/Rozwadowski +4:55.1; 8. Chuchała/Hellen +5:04.5; 9. Tlustak/Skaloud +12:02.8; 10. Oleksowicz/Obrębowski +12:13.7.

Tegoroczna edycja Rajdu Polski tzw. mazurskiego klasyka, była miejscem zmagań nie tylko krajowych eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP). Na szutrowych trasach w okolicach Mikołajek, Giżycka i Orzysza rozgrywano także IX rundę Rajdowych Mistrzostw Europy.

Rajd Polski, który jest zarazem drugim najstarszym rajdem na świecie (po Rajdzie Monte Carlo), rozpoczął się od piątkowego prologu usytuowanego na torze w Mikołajkach, gdzie triumfował broniący tytułu mistrzowskiego Kajetan Kajetanowicz (subaru impreza STI).

Po sobotnim etapie 68 Rajdu Polski, najwyższą pozycję zajmowali bracia Bębenkowie. Drugi na mecie zameldował się były Mistrz Europy Krzysztof Hołowczyc, a trzecie miejsce przypadło kieleckiemu kierowcy Michałowi Sołowowi pilotowanemu przez Macieja Barana.

Ostatecznie, po niezwykle emocjonującym niedzielnym etapie, zwycięzcą 68. Rajdu Polski został po raz drugi z rzędu Kajetan Kajetanowicz.

Drugie miejsce, ze stratą 10,3 sekundy do lidera, zajął zawodnik Cersanit Rally Team Michał Sołowow (ford fiesta S2000), który zarazem triumfował w klasyfikacji mistrzostw Europy.

Na trzeciej pozycji uplasował się Grzegorz Grzyb (strata do lidera 26,3 s.) jadący peugeotem 207 S2000.