Dobry występ pływaków ze Starachowic na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów

(sts)
Archiwum klubu
Z trzema medalami wróciły pływaczki Starachowickiego Klubu Pływackiego Barakuda z Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 13 - 15 lat, które odbyły się w Opolu, w dniach 13 - 15 grudnia.

Startujące w składzie Hanna Stanecka, Weronika Latała, Julia Ofman i Aleksandra Sierpień (na zdjęciu) starachowiczanki zdobyły pierwszy, historyczny medal dla klubu w sztafecie 4 x 100 stylem zmiennym, z czasem 4.22,71 minuty. Wygrała sztafeta MUKS 15 Bydgoszcz z czasem lepszym od rekordu Polski - 4.15,19 minuty.

Na dystansie 100 metrów stylem motylkowym trzecia była Weronika Latała - 1.03,65 minuty. Także trzecie miejsce zajęła Julia Ofman na dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Jej czas, 1.11,66 minuty, to nowy rekord okręgu w kategorii juniorek i seniorek. Mistrzostwa stały na wysokim poziomie. Startowało kilkaset zawodniczek i zawodników, ustanowiono 8 rekordów Polski.