Dobry występ Połańca na Orlen Warsaw Games

Dorota Kułaga
Trener Sławomir Szydłowski ze swoimi podopiecznymi po udanych zawodach w Warszawie Archiwum organizatora
W Warszawie odbyły się zawody Orlen Warsaw Games - w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Uczestniczyło w nich ponad 1600 dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski. Była też reprezentacja powiatu staszowskiego.

W każdej konkurencji startowały dwie najlepsze osoby ze wszystkich województw. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Żaczek Połaniec, startujący w reprezentacji województwa świętokrzyskiego .

Najlepiej wypadł Kacper Godzwon - wywalczył drugie miejsce w biegu na 500 metrów w kategorii szkół podstawowych. Na tym samym dystansie Julia Szydłowska uplasowała się na czwartym miejscu. W biegu na 60 metrów przez płotki szóste miejsce zajęła Olga Wójtowicz, a dziesiąty był Kacper Bąk w skoku wzwyż. W sztafecie 8 razy 200 metrów wystąpił Oliwier Płużek i razem z kolegami i koleżankami ze świętokrzyskiego wywalczył piąte miejsce.

Trenerem i opiekunem zawodników jest Sławomir Szydłowski. - Jestem zadowolony ze startu na tych zawodach. Pokazaliśmy się z dobrej strony - mówił trener Szydłowski. Wyjazd na zawody możliwy był dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy w Połańcu.