Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dodatek węglowy w powiecie włoszczowskim. Sprawdź gdzie w powiecie trzeba złożyć potrzebny wniosek. Są kolejki?

Marek Piórecki
Marek Piórecki
W większości gmin mieszkańcy już pierwszego dnia zaczęli składać wnioski o dodatek węglowy. W większości miejsc w powiecie włoszczowskim obeszło się bez wyczekiwania w długich kolejkach. Sprawdź, gdzie można złożyć wniosek w poszczególnych gminach powiatu włoszczowskiego. Więcej na następnych slajdach >>>
W większości gmin mieszkańcy już pierwszego dnia zaczęli składać wnioski o dodatek węglowy. W większości miejsc w powiecie włoszczowskim obeszło się bez wyczekiwania w długich kolejkach. Sprawdź, gdzie można złożyć wniosek w poszczególnych gminach powiatu włoszczowskiego. Więcej na następnych slajdach >>>Zdjęcie ilustracyjne
Do 30 listopada 2022 roku można składać wnioski o wypłatę dodatku węglowego. Gospodarstwa domowe mogą wnioskować o wypłatę 3 tysięcy złotych. Zobaczcie kto może się ubiegać o dodatek węglowy i gdzie należy składać dokumenty.

Zgodnie z ustawą, dodatek węglowy przysługuje gospodarstwu domowemu, w przypadku którego głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem zawierającymi co najmniej 85 procent węgla kamiennego.

Sprawdź w galerii, gdzie można złożyć wniosek w poszczególnych gminach powiatu włoszczowskiego

Zgodnie z przyjętymi przepisami, wniosek o wypłatę dodatku trzeba złożyć w gminie swojego miejsca zamieszkania. Warunkiem koniecznym do otrzymania dodatku węglowego jest uzyskanie wpisu lub zgłoszenie swojego źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Z kolei wójt, burmistrz, prezydent miasta dokonywać będzie weryfikacji wniosku o wypłatę dodatku, w szczególności w zakresie zgłoszenia lub wpisania głównego źródła ogrzewania w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Jest to warunek konieczny, aby ubiegać się o dodatek.

Wnioski o dodatek węglowy należy złożyć do 30 listopada 2022 roku. Gmina ma 30 dni na jego wypłatę. Dodatek jest zwolniony od podatku i od możliwości zajęcia.

Jak wypełnić formularz?

Formularz jest prosty. Na początku wpisujemy informację do kogo kierujemy wniosek. Wnioski o dodatek węglowy będą rozpatrywały gminy, więc trzeba podać, czy będzie to wójt, burmistrz lub prezydent miasta, w którym mieszkamy. Następnie osoba składająca wniosek powinna wpisać swoje dane, w tym imię i nazwisko, PESEL oraz adres zamieszkania.

Jeżeli w skład gospodarstwa domowego wchodzą też inne osoby, w kolejnej rubryce wpisujemy ich dane osobowe z numerem PESEL i adresem zamieszkania. Następnie w formularzu zaznaczamy jedno, główne źródło ogrzewania węglowego, np. kocioł na paliwo stałe, koza czy piec kaflowy. Pamiętajmy - wskazane przez nas źródło ogrzewania powinno być wcześniej wpisane do lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Będzie to weryfikowane przez gminę na etapie rozpatrywania wniosku. Na koniec podpisujemy oświadczenie o tym, że podane w formularzu dane są prawdziwe.

Sprawdź w galerii, gdzie można złożyć wniosek w poszczególnych gminach powiatu włoszczowskiego

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie