Dominik Bujak powalczył na mistrzostwach świata

Sławomir Stachura
Dominik Bujak
Dominik Bujak archiwum klubu
Pływak Salosu Cortile Kielce Dominik Bujak, wystartował na mistrzostwach świata. Z polską drużyną zajął w Indianapolis szóste miejsce.

Dostawca: x-news.pl

To jest udany sezon dla Dominika. Zdobył brązowy medal na mistrzostw Polski seniorów, zajął piąte miejsce na mistrzostwach Europy juniorów, wywalczył dwa złote i srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, a ostatnio startował w amerykańskim Indianapolis.

Wraz z kolegami z reprezentacji Polski wynikiem 7:22,97 na dystansie 4x200m stylem dowolnym Dominik Bujak pomógł wywalczyć kwalifikację do finału mistrzostw świata w którym Polska została sklasyfikowana na szóstym miejscu.
W startach indywidualnych Dominik zajął 12 lokatę w konkurencji 200m stylem zmiennym ( wynik 2:04,07) i 14 miejsce na 400m zmiennym (4:24,91).

- Zdobyte doświadczenie w zawodach międzynarodowych tej rangi z pewnością zaowocuje w przyszłości – przyznał Marcin Przytuła, trener Salosu Cortile Kielce.