Dorian Buczek został wybrany zawodnikiem 16. kolejki Hummel 4 Ligi Świętokrzyskiej. Strzelił pięć goli dla AKS 1947 Busko-Zdrój

Damian Wiśniewski
Krzysztof Klimek
Dorian Buczek został wybrany najlepszym zawodnikiem 16. kolejki rozgrywek świętokrzyskiej Hummel 4 Ligi. Napastnik AKS 1947 Busko-Zdrój zdobył wszystkie bramki w wygranym 5:0 meczu swojej drużyny z Orliczem Suchedniów.

Trzech zawodników toczyło korespondencyjny pojedynek o tytuł „Piłkarza XVI kolejki”. W sobotę, Dorian Buczek aplikując aż pięć goli ekipie Orlicza Suchedniów zawiesił konkurentom bardzo wysoko poprzeczkę. Rękawicę podjęło dwóch zawodników – Michał Zawadzki z Moravia Anna-Bud Morawica i Damian Kmiecik, bramkarz GKS Góral Górno. O ile rywalizacja graczy z pola była wymierna i wygrał ją Buczek zdobywając dwa gole więcej, o tyle pojedynek napastnika AKS 1947 Busko Zdrój miał dwa bieguny. Kmiecik nie strzelal a bronił dostępu do bramki Górala w meczu ze Star Starachowice jak natchniony.

W pierwszej połowie złapał bądź odbił 12 strzałów lidera. Po zmianie stron, gdy przewaga gości osiągnęła ogromne rozmiary spisywał się podobnie (14 udanych interwencji). Skapitulował w 84 minucie, co oznaczało, że przegrał rywalizację. Buczek: – Grało mi się naprawdę znakomicie. Ostatni raz trafiłem pięciokrotnie do przeciwnej bramki dwa lata temu, w spotkaniu Buska z Lubrzanką Kajetanów.

Szkoda, że w środku rundy przyplątała mi się kontuzja… Dziś miałbym na koncie więcej goli a drużyna więcej punktów – podkreślał laureat XVI kolejki, dopowiadając na zakończenie: - Wiosną nasz dorobek będzie znacznie lepszy.

Nagrodę – dwuosobowy voucher na pobyt w basenach tropikalnych funduje Binkowski Resort Kielce.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani