Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dożynki Gminy Pińczów 2019 łączące pokolenia i narody. Najpiękniejszy wieniec z miejscowości Kopernia [ZDJĘCIA]

Agata Chrobot
Agata Chrobot
Tegoroczne Dożynki Gminy Pińczów były wyjątkowe - połączyły różne pokolenia i narody. Rozpoczęły się mszą święta w kościele świętego Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie. Później barwny korowód dożynkowy z 12 wieńcami przeszedł uliczkami miasta aż na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie zorganizowano część obrzędową i oficjalną. Korowód prowadzili między innymi starostowie dożynek. W tym roku te zaszczytne funkcje pełnili Alicja Atamańczuk z miejscowości Podłęże i Robert Szwajcowski z miejscowości Leszcze.Wśród delegacji wieńcowych, które ośpiewały poszczególne wieńce było dużo dzieci i młodzieży. Najmłodsza była Zuzia, mająca 5 lat i występująca na scenie z paniami należącymi do Koła Gospodyń Wiejskich Szarbkowsko - Chrabkowskich. Otrzymała nawet od burmistrza Włodzimierza Baduraka upominek za odwagę i śpiewanie na scenie. Wieniec zaprezentowały także dziewczęta z Koła Gospodyń Wiejskich Podłęże, które powstało niedawno - najmłodsza członkini ma 11 lat, a najstarsza 20 lat. Jury oceniające wieńce miało bardzo trudne zadanie, bo wszystkie były wspaniale wykonane. Po dyskusji i obradach komisja zdecydowała, że pierwsze miejsce w konkursie otrzyma wieniec wykonany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Koperni. Ten wieniec będzie reprezentował gminę Pińczów na dożynkach powiatowych 1 września w Michałowie. Część muzyczno - artystyczną rozpoczął występ młodych tancerek, biorących udział w projekcie "Wytańcz to" w pińczowskim centrum kultury oraz młodzieży z zespołu Iglice ze Svodina (Słowacja). Na koniec dożynek czekała na wszystkich zabawa z zespołami Champion i Dynamic. Zobacz więcej na kolejnych slajdach.
Tegoroczne Dożynki Gminy Pińczów były wyjątkowe - połączyły różne pokolenia i narody. Rozpoczęły się mszą święta w kościele świętego Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie. Później barwny korowód dożynkowy z 12 wieńcami przeszedł uliczkami miasta aż na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie zorganizowano część obrzędową i oficjalną. Korowód prowadzili między innymi starostowie dożynek. W tym roku te zaszczytne funkcje pełnili Alicja Atamańczuk z miejscowości Podłęże i Robert Szwajcowski z miejscowości Leszcze.Wśród delegacji wieńcowych, które ośpiewały poszczególne wieńce było dużo dzieci i młodzieży. Najmłodsza była Zuzia, mająca 5 lat i występująca na scenie z paniami należącymi do Koła Gospodyń Wiejskich Szarbkowsko - Chrabkowskich. Otrzymała nawet od burmistrza Włodzimierza Baduraka upominek za odwagę i śpiewanie na scenie. Wieniec zaprezentowały także dziewczęta z Koła Gospodyń Wiejskich Podłęże, które powstało niedawno - najmłodsza członkini ma 11 lat, a najstarsza 20 lat. Jury oceniające wieńce miało bardzo trudne zadanie, bo wszystkie były wspaniale wykonane. Po dyskusji i obradach komisja zdecydowała, że pierwsze miejsce w konkursie otrzyma wieniec wykonany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Koperni. Ten wieniec będzie reprezentował gminę Pińczów na dożynkach powiatowych 1 września w Michałowie. Część muzyczno - artystyczną rozpoczął występ młodych tancerek, biorących udział w projekcie "Wytańcz to" w pińczowskim centrum kultury oraz młodzieży z zespołu Iglice ze Svodina (Słowacja). Na koniec dożynek czekała na wszystkich zabawa z zespołami Champion i Dynamic. Zobacz więcej na kolejnych slajdach. ach
Tegoroczne Dożynki Gminy Pińczów były wyjątkowe - połączyły różne pokolenia i narody. Rozpoczęły się mszą święta w kościele świętego Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie. Później barwny korowód dożynkowy z 12 wieńcami przeszedł uliczkami miasta aż na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie zorganizowano część obrzędową i oficjalną. Korowód prowadzili między innymi starostowie dożynek. W tym roku te zaszczytne funkcje pełnili Alicja Atamańczuk z miejscowości Podłęże i Robert Szwajcowski z miejscowości Leszcze. Wśród delegacji wieńcowych, które ośpiewały poszczególne wieńce było dużo dzieci i młodzieży. Najmłodsza była Zuzia, mająca 5 lat i występująca na scenie z paniami należącymi do Koła Gospodyń Wiejskich Szarbowsko - Chrabskowskich. Otrzymała nawet od burmistrza Włodzimierza Baduraka upominek za odwagę i śpiewanie na scenie. Wieniec zaprezentowały także dziewczęta z Koła Gospodyń Wiejskich Podłęże, które powstało niedawno - najmłodsza członkini ma 11 lat a najstarsza 20 lat. Jury oceniające wieńce miało bardzo trudne zadanie, bo wszystkie były wspaniale wykonane. Po dyskusji i obradach komisja zdecydowała, że pierwsze miejsce w konkursie otrzyma wieniec wykonany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Koperni. Ten wieniec będzie reprezentował gminę Pińczów na dożynkach powiatowych 1 września w Michałowie. Część muzyczno - artystyczną rozpoczął występ młodych tancerek, biorących udział w projekcie "Wytańcz to" w pińczowskim centrum kultury oraz młodzieży z zespołu Iglice ze Svodina (Słowacja). Na koniec dożynek czekała na wszystkich zabawa z zespołami Champion i Dynamic. Zobacz więcej na kolejnych slajdach.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie