Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dożynki Powiatu Staszowskiego 2019 w Bogorii. Najpiękniejszy wieniec z sołectwa Rybitwy, gmina Połaniec [DUŻO ZDJĘĆ]

Agata Chrobot
Agata Chrobot
Mnóstwo osób odwiedziło Bogorię 25 sierpnia i bawiło się na tegorocznych Dożynkach Powiatu Staszowskiego. Przyjechali z różnych miejscowości powiatu staszowskiego, a także z województwa. Święto plonów rozpoczęto konkursem na najpiękniejszy wieniec, następnie odprawiono mszę świętą. Część oficjalna i obrzędowa rozpoczęła się około godziny 14 nad zalewem Buczyna. Wszystkich przybyłych powitał wójt Bogorii Marcin Adamczyk. Przedstawiciele władzy dziękowali rolnikom za ich pracę i wyrazili nadzieję, że w przyszłym roku pogoda będzie dla nich łaskawsza. Podczas części obrzędowej ogłoszono, że zwycięzcą konkursu powiatowego jest wieniec z sołectwa Rybitwy w gminie Połaniec. To on będzie reprezentował powiat staszowski na tegorocznych dożynkach wojewódzkich. Aby tradycji stało się zadość starostowie dożynek Izabela Siwek-Oleś z Budzisk w gminie Łubnice i Sylwester Witaszek z Samotni w gminie Bogoria przekazali na ręce włodarzy chleb, aby dzieli go sprawiedliwie. Pani Izabela, wraz z mężem Grzegorzem, od 15 lat prowadzi 10 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję ogórków szklarniowych i kapusty białej, a także zbóż jarych i ozimych. Posiadają wszystkie niezbędne maszyny potrzebne w gospodarstwie. Od 2010 roku, zajmują się także działalnością handlową poza granicami kraju. W 2017 roku założyli w Czechach firmę eksportującą owoce i warzywa. Natomiast pan Sylwester, wraz z żoną Eweliną gospodaruje na 80-hektarowym gospodarstwie, nastawionym na produkcję mleka. Roczna produkcja od 40 krów rasy holsztyno-fryzyjskiej wynosi ponad 300 tysięcy litrów. Remont stada prowadzony jest w oparciu o własne jałówki, których aktualnie w gospodarstwie jest 37. Pasze, zarówno objętościowe, jak i mieszanki treściwe, produkowane są z własnych upraw: zbóż, koniczyny, kukurydzy i lucerny. Wydarzeniem towarzyszącym dożynkom była akcja krwiodawstwa przy ośrodku kultury w Bogorii. Przez cały dzień wszyscy, którzy przyszli na dożynki mogli spróbować pyszności przygotowanych w ramach konkursu "Spiżarnia pełna smaków". A na koniec muzycznie zakończyli świętowanie. Gwiazdą wieczoru była Małgorzata Grabda ze swoim zespołem CamaSutra. Ponadto na scenie zaprezentowali się Ola Kalczyńska z zespołem i grupa Blu Rey.  Zobacz więcej zdjęć na kolejnych slajdach.
Mnóstwo osób odwiedziło Bogorię 25 sierpnia i bawiło się na tegorocznych Dożynkach Powiatu Staszowskiego. Przyjechali z różnych miejscowości powiatu staszowskiego, a także z województwa. Święto plonów rozpoczęto konkursem na najpiękniejszy wieniec, następnie odprawiono mszę świętą. Część oficjalna i obrzędowa rozpoczęła się około godziny 14 nad zalewem Buczyna. Wszystkich przybyłych powitał wójt Bogorii Marcin Adamczyk. Przedstawiciele władzy dziękowali rolnikom za ich pracę i wyrazili nadzieję, że w przyszłym roku pogoda będzie dla nich łaskawsza. Podczas części obrzędowej ogłoszono, że zwycięzcą konkursu powiatowego jest wieniec z sołectwa Rybitwy w gminie Połaniec. To on będzie reprezentował powiat staszowski na tegorocznych dożynkach wojewódzkich. Aby tradycji stało się zadość starostowie dożynek Izabela Siwek-Oleś z Budzisk w gminie Łubnice i Sylwester Witaszek z Samotni w gminie Bogoria przekazali na ręce włodarzy chleb, aby dzieli go sprawiedliwie. Pani Izabela, wraz z mężem Grzegorzem, od 15 lat prowadzi 10 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję ogórków szklarniowych i kapusty białej, a także zbóż jarych i ozimych. Posiadają wszystkie niezbędne maszyny potrzebne w gospodarstwie. Od 2010 roku, zajmują się także działalnością handlową poza granicami kraju. W 2017 roku założyli w Czechach firmę eksportującą owoce i warzywa. Natomiast pan Sylwester, wraz z żoną Eweliną gospodaruje na 80-hektarowym gospodarstwie, nastawionym na produkcję mleka. Roczna produkcja od 40 krów rasy holsztyno-fryzyjskiej wynosi ponad 300 tysięcy litrów. Remont stada prowadzony jest w oparciu o własne jałówki, których aktualnie w gospodarstwie jest 37. Pasze, zarówno objętościowe, jak i mieszanki treściwe, produkowane są z własnych upraw: zbóż, koniczyny, kukurydzy i lucerny. Wydarzeniem towarzyszącym dożynkom była akcja krwiodawstwa przy ośrodku kultury w Bogorii. Przez cały dzień wszyscy, którzy przyszli na dożynki mogli spróbować pyszności przygotowanych w ramach konkursu "Spiżarnia pełna smaków". A na koniec muzycznie zakończyli świętowanie. Gwiazdą wieczoru była Małgorzata Grabda ze swoim zespołem CamaSutra. Ponadto na scenie zaprezentowali się Ola Kalczyńska z zespołem i grupa Blu Rey. Zobacz więcej zdjęć na kolejnych slajdach. ach
Mnóstwo osób odwiedziło Bogorię 25 sierpnia i bawiło się na tegorocznych Dożynkach Powiatu Staszowskiego. Przyjechali z różnych miejscowości powiatu staszowskiego, a także z województwa. Święto plonów rozpoczęto konkursem na najpiękniejszy wieniec, następnie odprawiono mszę świętą. Część oficjalna i obrzędowa rozpoczęła się około godziny 14 nad zalewem Buczyna. Wszystkich przybyłych powitał wójt Bogorii Marcin Adamczyk. Przedstawiciele władzy dziękowali rolnikom za ich pracę i wyrazili nadzieję, że w przyszłym roku pogoda będzie dla nich łaskawsza. Podczas części obrzędowej ogłoszono, że zwycięzcą konkursu powiatowego jest wieniec z sołectwa Rybitwy w gminie Połaniec. To on będzie reprezentował powiat staszowski na tegorocznych dożynkach wojewódzkich. Aby tradycji stało się zadość starostowie dożynek Izabela Siwek-Oleś z Budzisk w gminie Łubnice i Sylwester Witaszek z Samotni w gminie Bogoria przekazali na ręce włodarzy chleb, aby dzieli go sprawiedliwie. Pani Izabela, wraz z mężem Grzegorzem, od 15 lat prowadzi 10 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję ogórków szklarniowych i kapusty białej, a także zbóż jarych i ozimych. Posiadają wszystkie niezbędne maszyny potrzebne w gospodarstwie. Od 2010 roku, zajmują się także działalnością handlową poza granicami kraju. W 2017 roku założyli w Czechach firmę eksportującą owoce i warzywa. Natomiast pan Sylwester, wraz z żoną Eweliną gospodaruje na 80-hektarowym gospodarstwie, nastawionym na produkcję mleka. Roczna produkcja od 40 krów rasy holsztyno-fryzyjskiej wynosi ponad 300 tysięcy litrów. Remont stada prowadzony jest w oparciu o własne jałówki, których aktualnie w gospodarstwie jest 37. Pasze, zarówno objętościowe, jak i mieszanki treściwe, produkowane są z własnych upraw: zbóż, koniczyny, kukurydzy i lucerny. Wydarzeniem towarzyszącym dożynkom była akcja krwiodawstwa przy ośrodku kultury w Bogorii. Przez cały dzień wszyscy, którzy przyszli na dożynki mogli spróbować pyszności przygotowanych w ramach konkursu "Spiżarnia pełna smaków". A na koniec muzycznie zakończyli świętowanie. Gwiazdą wieczoru była Małgorzata Grabda ze swoim zespołem CamaSutra. Ponadto na scenie zaprezentowali się Ola Kalczyńska z zespołem i grupa Blu Rey. Zobacz więcej zdjęć na kolejnych slajdach.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie