Dramat. Pożar w klubie z Daleszyc. Spłonął sprzęt sportowy. Straty wynoszą ponad 300 tysięcy złotych. Prośba o pomoc [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Archiwum klubu/zrzutka.pl
Udostępnij:
Dramat zawodników, trenerów i działaczy klubu Świętokrzyska Fundacja Sportu Vento Bike Team Daleszyce. 19 listopada wybuchł pożar, który strawił całkowicie całą powierzchnię klubu oraz cały sprzęt sportowy - rowery, koła, stroje kolarskie, kaski, bidony, narzędzia. Klub prosi o pomoc.

- Wszystko to, co budowali od 6 lat. Cały trud zawodników, trofea, praca trenerów, dzieci, rodziców - wszystko spłonęło! Zostały zgliszcza! Dziś jednak w obliczu tych wydarzeń mówimy: Walczymy o odbudowę Klubu! Potrzebujemy Was i Waszej pomocy!
Aby nadal mogli trenować dla Nas, dla Was, dla naszej małej społeczności oraz Naszego województwa świętokrzyskiego, które dumnie reprezentują - o pomoc apeluje też Świętokrzyski Regionalny Związek Kolarski.

Numer konta Fundacji: 08 8485 0009 0004 9256 2000 0002, na które można dokonywać wpłat.

Wpłat można też dokonywać za pośrednictwem zrzutka.pl

W niespełna dwie godziny ogień zniszczył budynek biurowo-gospodarczy i wszystko co się w nim znajduje. Swoją siedzibę miała tu Szkółka Kolarska Vento Bike Team z Daleszyc. Trzydzieścioro odnoszących sukcesy, młodych sportowców traci w płomieniach swoje ukochane rowery na których aż 17 krotnie zdobywali Mistrzostwo Polski. Poza rowerami ogień strawił stroje oraz niezbędny sprzęt treningowy… jednym słowem wszystko. Wartość utraconego sprzętu trenerzy szkółki szacują na ponad 300 000 zł. Ta ogromna tragedia szybko wywołała poruszenie w całym kolarskim środowisku. Poszkodowanym Mistrzom niezbędna jest natychmiastowa pomoc finansowa, aby umożliwić odbudowę bazy utraconego sprzętu i powrót do treningów - czytamy na zrzutka.pl.

W płomieniach cały dorobek swojej firmy tracą bracia Krzysztof i Hubert, mocno zaangażowani w prowadzenie szkółki. Pożar niszczy wszystko co niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej. Ogień strawił wieloletni dorobek ich życia, który nawet nie sposób oszacować, ale straty są ogromne. Wstępne szacunki przekraczają milion złotych.

Jeśli kochasz sport i wierzysz w Naszych Mistrzów to pomóż im jak najszybciej wrócić do treningów. Naszej pomocy potrzebują również przedsiębiorcy, którym powrót do normalności zajmie wiele czasu, a tylko od Nas zależy jak szybko to się stanie - czytamy dalej na zrzutka.pl.

Znamy przyszłość Roberta Kubicy. WYWIAD

Wideo

Dodaj ogłoszenie