Dramatyczny mecz Korony w Kielcach. Kończyła w dziesiątkę, przegrała 0:1 z liderem po golu w doliczonym czasie

saw
Sławomir Stachura
Nie poszczęściło się Koronie Kielce meczu ósmej kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. Przegrała z Resovią Rzeszów 0:1, tracąc gola w ostatniej minucie doliczonego czasu.

Korona Kielce – Resovia Rzeszów 0:1 (0:0)
Bramka: Jakub Kałaska 80+4.
Korona:
Drej – Kośmicki, Klapa, Dela, Cukrowski – Plichta (55. Jagła), K. Turek (78. Dziuibek), Konstantyn (79. Kaczor), Rybus, (70. Słabosz), Gierczak (65. Bartosik) – Śliwa (68. Dziedzic.

Korona rozegrała dobry mecz z liderem miała mnóstwo sytuacji, ale była nieskuteczna. Najbliżej strzelenia gola był w 57 minucie Miłosz Gierczak, który po dobrym dograniu Śliwy przyjął piłkę pięć metrów od bramki Resovii i … uderzył nad poprzeczką. Kilka minut potem Korona znalazła się z trudnej sytuacji.
-W 60 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną bramkę zobaczył Igor Kośmicki i musieliśmy grać w osłabieniu. Stwarzaliśmy jeszcze okazje, ale w ostatniej minucie doliczonego czasu to Resovia cieszyła się z gola. Szkoda, bo powinniśmy ten mecz wygrać.
Goście byli skuteczni, gdyż w całym meczu mieli tylko trzy okazje – podsumował spotkanie Marek Graba, który prowadzi Koronę wspólnie z Michałem Gęburą.

Resovia jest liderem tabeli, Korona zajmuje czwarte miejsce.