Dreszczowiec w ostrowieckiej hali. Siatkarki KSZO wygrały 3:2 z Budowlanymi Toruń

Mirosław Rolak
KSZO: Biedziak 4, Stroiwąs 3, Miros 21, Skrzypkowska 13, Soter 6, Łyszkiewicz 10, Markiewicz (libero), Pauliukouskaya (libero) oraz Szałankiewicz 8, Wańczyk 4, Gryka, Wojtowicz 6.

Budowlani: Ściurka 10, Lewandowska 8, Wójcik 5, Ryznar 4, Cvetanović 25, Hatala 16, Nowak
(libero) oraz Kavalenka 1, Jasińska, Szczygłowska (libero) i Bałucka 5.

Pierwszy set od początku przebiegał pod dyktando zespołu z Torunia. Siatkarki Budowlanych lepiej atakowały, a przede wszystkim bardzo dobrze blokowały. Gospodyniom brakowało ...wszystkiego. Bardzo kiepsko radziły sobie w ataku, nie potrafiły zablokować atomowych ataków rywalek, między innymi byłem zawodniczki KSZO, Doroty Ściurki, kiepsko też było z odbiorem zagrywki. Do stanu 10:10 zespól KSZO dotrzymywał kroku rywalkom,. Ale potem seria skutecznych ataków Budowlanych dała im kilkupunktową przewagę, którą utrzymały do końca seta.

Bardzo podobny przebieg miała druga odsłona/. Znowu dominowału siatkarki z Torunia, z tym że w drugim secie znacznie szybciej „odskoczyły” (ostatni remis 3:3). Tym razem prawdziwą egzekutorka w ekipie Budowlanych była Cvetanovic, której atomowe ataki raz za razem przechodziły przez ostrowiecki blok. Ostatecznie drugiego seta Budowlani wygrali do 18.

Po przerwie na parkiecie był już zupełnie inny zespół KSZO. Zwiększyła się skuteczność ataków (Miros, Skrzypkowska), a przede wszystkim ostrowieckie siatkarki zaczęły dobrze blokować. Dzięki temu szybko uzyskały wysokie prowadzenie (15:8) i wydawało się że gładko wygrają trzeciego seta. Tymczasem kiedy na zagrywce pojawiła się Marta Wójcik (20:14), ekipa z Torunia zdobyła sześc punktów pod rząd i było 20:20. Na szczęście wejście na parkiet Katarzyny Szałankiewicz bardzo „odmieniło”: grę KSZO i gospodynie wygrały seta do 22. W czwartym secie było już 10:1 i choć Budowlani zniwelowali nieco stratę (18:15) to już sytuacja z trzeciego seta się nie powtórzyła i KSZO wygrał do 17. W tie breaku trwałą walka „punkt za punkt”. W końcówce gospodynie obroniły jednego meczbola i wygrały na przewagi.