Druga liga kobiet. Sparta trzyma dystans do pierwszej drużyny, wygrana Łysicy, porażka KSP

Damian Wiśniewski
Facebook.com / KSP Kielce
Sparta Daleszyce wygrała trudny mecz z LKS-em Wierzchowiska i utrzymała dystans do lidera. Trzy punkty do swojego konta po tej kolejce mogą dopisać również piłkarki Łysicy Bodzentyn, a z porażką pogodzić się musiały zawodniczki KSP Kielce.

KSP Kielce - Widok Lublin 0:2 (0:1)
Bramki:
Karolina Barczak 44, Patrycja Włodarczyk 75

KSP: Petelicka - Sudomirska, Czerwiak, Ślizak , Majecka - Chrzanowska, Soboń, Olesińska, Skibowska (78. Kliszewska) - Puchała (55. Potocka) - Lisowska.

- W ostatnią niedzielę rywalem KSP był solidny zespół Widoku Lublin. W pierwszej połowie przewagę miała drużyna z Lublina, choć bramkę zdobyła w samej końcówce po dośrodkowaniu z rzutu różnego. Na drugą połowę nasza drużyna wyszła odmieniona, stwarzaliśmy wiele sytuacji podbramkowych, lecz niestety żadnej z nich nie udało się wykorzystać. Doświadczona drużyna Widoku wykorzystała jedną z kontr i ustaliła wynik spotkania na 0:2 - powiedział po meczu trener Orląt, Tomasz Kołodziejczyk

Łysica Bodzentyn - Naprzód Sobolów 2:0 (1:0)
Bramki:
Wiktoria Latała 29, Karina Kosiarska 63

Łysica: Wrzesień - Weronika Michta, Bazan, Kowalik, Ziomek - Chrzęszczyk (60. Kita), Zyguła, Szewczyk, Latała (85. Błędzińska) - Kosiarska, Zakrzewska (70. Kucharska)

Cieszy nas to zwycięstwo, bo Sobolów w tej rundzie zdobył wiele punktów. Chciałbym pogratulować dziewczynom dobrej gry. Byliśmy lepszym zespołem, chociaż w drugiej połowie w jednej sytuacji uratował nas słupek. Później jednak w samej końcówce zmarnowaliśmy trzy stuprocentowe sytuacje - powiedział nam po meczu Mirosław Rubinkiewicz, trener Łysicy

LKS Wierzchowiska - Sparta Daleszyce 3:4 (2:2)