Druga porażka Korony Kielce

KAR
Paweł Sobolewski zdobył pierwszą bramkę dla Korony.
Paweł Sobolewski zdobył pierwszą bramkę dla Korony. Fot. Kamil Markiewicz
Piłkarze Korony Kielce przegrali we wtorkowym sparingu, rozgrywanym w Opalenicy, z Lechią Gdańsk 2:3. To druga przegrana kieleckiego zespołu podczas przygotowań do nowego sezonu.

Marcin Gawron, drugi trener Korony:

- W pierwszej połowie stworzyliśmy dużo sytuacji, z których wykorzystaliśmy jedną. Po przerwie na boisku pojawili się młodsi zawodnicy. Przez pierwsze piętnaście minut mieli oni zagrać agresywnie i dopóki to realizowali, to nasza gra wyglądała dobrze. Później mieliśmy spróbować gry z kontry i się trochę pogubili.

Korona Kielce - Lechia Gdańsk 2:3 (1:1)
Bramki:
Paweł Sobolewski 19 min., Krzysztof Kiercz 66 - Darko Bodul 23, Krzysztof Bąk 70, Tadas Kijanskas 81 (samobójcza).

Korona: I połowa: Małkowski - Kuzera, Stano, Malarczyk, Lisowski - Bąk, Vuković, Lech, Sobolewski - Korzym Zieliński.
II połowa: Małecki - Lenart, Kiercz, Kijanskas, Cebula - Maliszewski, Jovanović, Lenertowski, Janiec (83 Jamróz)- Cichos, Michałek.

Lechia: I połowa: Pawłowski - Andriskievicius, Kazans, Janicki, Pietrowski - Łuczak, Sotirović, Bodul, Lukjanovs - Popielarz, Poźniak.
II połowa: Małkowski - Vucko, Bąk, Airpetian, Deleu - Machaj, Nowak, Dawidowski, Sazankov - Kacprzycki, Bartoszak.

Kielczanie rozpoczęli ofensywnie, ale nie potrafili wykończyć stworzonych przez siebie okazji. Jednak w 19 minucie Jakub Bąk wbiegł w pole karne, zagrał do Pawła Sobolewskiego, który pokonał golkipera Lechii. Korona z prowadzenia nie cieszyła się długo, bo już cztery minuty później gdańszczanie doprowadzili do wyrównania.

W drugiej połowie trener Leszek Ojrzyński desygnował do gry całkiem inną jedenastkę. W 66 minucie na bramkę Lechii z rzutu wolnego uderzał testowany w Koronie Tadas Kijanskas, futbolówkę wybili obrońcy, przejął ją Krzysztof Kiercz, który ponownie wyprowadził kielecką drużynę na prowadzenie. Jednak, podobnie jak w pierwszej połowie, gdańszczanie po czterech minutach wyrównali - uderzeniem z 20 metrów popisał się Krzysztof Bąk. W 81 minucie Wojciech Małecki, wybijając piłkę trafił wprost Kijanskasa, futbolówka odbiła się tak niefortunnie, że wpadła do bramki kieleckiego zespołu.

W środę wyznaczeni zawodnicy Korony już od godziny 7.30 będą uczestniczyć w treningu tlenowym. Natomiast o 11 i 17 odbędą się zajęcia dla wszystkich piłkarzy. Kolejny mecz sparingowy Korona rozegra w sobotę o godzinie 11 w Opalenicy z Zagłębiem Lubin.