Drugi kierunek z habilitacją na Uniwersytecie Jana...

  Drugi kierunek z habilitacją na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach

  Piotr BURDA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Drugi kierunek z habilitacją na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach

  ©www.sxc.hu

  Uniwersytet Jana Kochanowskiego uzyskał uprawnienia do habilitacji na fizyce. - To bardzo miła świąteczna niespodzianka - mówi profesor Regina Renz, rektor uczelni.
  Drugi kierunek z habilitacją na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach

  ©www.sxc.hu

  W środę, 4 kwietnia do wydziału matematyczno - przyrodniczego uczelni przyszło pismo w tej sprawie z Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów. Wydział otrzymał "uprawnienie do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk fizycznych w dyscyplinie fizyka".

  To drugi, po historii, kierunek na uniwersytecie na którym będzie można robić przewody profesorskie. - Ja byłam rektorem z historii - kierunku, który miał pełnię praw akademickich. Teraz władzę rektorską przekażę profesorowi Jackowi Semaniakowi z kierunku fizyka, który otrzymał właśnie takie prawa - mówi profesor Regina Renz.

  Za habilitację na fizyce najwięcej podziękowań otrzymał profesor Marek Pajek, dyrektor Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

  - Myślę, że zdecydował o tym dynamiczny rozwój naszego instytutu, który współpracuje z takimi ośrodkami jak Europejskie Centrum Badań Jądrowych CERN w Genewie, gdzie jest słynny Wielki Zderzacz Hadronów - mówi profesor Marek Pajek. Wyjątkowe powody do radości ma profesor Jacek Semianiak, rektor - elekt kieleckiego uniwersytetu, a zarazem fizyk.

  - Ta decyzja to pokłosie tego, co się dzieje w zaciszu laboratoriów, bez błysków fleszy - mówi profesor Jacek Semaniak.

  Władze uczelni liczą, że wkrótce następne kierunki uzyskają prawo do przeprowadzania habilitacji. Blisko tego jest biologia i chemia na Wydziale Matematyczno - Przyrodniczym oraz Wydział Nauk O Zdrowiu. Tam 30 marca już miało miejsce pierwsze kolokwium habilitacyjne z zakresu nauk o zdrowiu, na które wyraziła zgodę Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów.  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo