Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Drugi zbiornik na wodę pitną w Sandomierzu już po remoncie. Ogromny kolos przeszedł kompleksową rewitalizację. Zobaczcie zdjęcia

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Dzięki rewitalizacji zbiorników zapewniona  została odpowiednia jakość i ilość dostarczanej wody, zmniejszy się ryzyko wystąpienia awarii i niekontrolowanych przerw w dostawie wody jak również zapewniona zostanie  nieprzerwana pracę przez kolejne lata użytkowania tego strategicznego obiektu.
Dzięki rewitalizacji zbiorników zapewniona została odpowiednia jakość i ilość dostarczanej wody, zmniejszy się ryzyko wystąpienia awarii i niekontrolowanych przerw w dostawie wody jak również zapewniona zostanie nieprzerwana pracę przez kolejne lata użytkowania tego strategicznego obiektu. archiwum PGKiM Sandomierz
Zakończyły się prace związane z rewitalizacją drugiego zbiornika na wodę pitną w miejskiej hydroforni, w Sandomierzu. W zeszłym roku wyremontowano zbiornik numer jeden. Dzięki rewitalizacji zbiorników zapewniona została odpowiednia jakość i ilość dostarczanej wody, zmniejszy się ryzyko wystąpienia awarii i niekontrolowanych przerw w dostawie wody, jak również zapewniona zostanie nieprzerwana praca przez kolejne lata użytkowania tego strategicznego obiektu.

Drugi zbiornik na wodę pitną w Sandomierzu już po remoncie

W ubiegłym roku wyremontowano pierwszy zbiornik. Więcej na ten temat:

Zarówno pierwszy, jak i drugi zbiornik wybudowano w latach 70-tych. Ich remont był konieczny ze względu na zapewnienie dalszego bezpiecznego użytkowania obiektów stanowiących ważny element przy dostarczaniu wody dla mieszkańców Sandomierza.

Umowa na remont drugiego zbiornika z wykonawcą została podpisana 23 sierpnia tego roku. Prace rewitalizacyjne wykonało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu. Wartość wykonanych robót wyniosła 670 tysięcy 991 złotych.

Kompleksowe przedsięwzięcie obejmowało wykonanie prac renowacyjnych, zabezpieczenie i wzmocnienie konstrukcji wraz z zastosowaniem powłok ochronnych wewnątrz zbiornika. Powierzchnia całkowita zbiornika podlegająca renowacji wynosi 2 tysiące 360 metrów kwadratowych.

Zakres wykonywanych prac obejmował remont powierzchni wewnętrznej zbiornika w tym: przygotowanie podłoża poprzez usunięcie warstwy skorodowanego betonu na powierzchni ścian, słupów, stropu i dna zbiornika, czyszczenie strumieniowo-ścierne powierzchni betonowych zbiorników, zabezpieczenie odkrytego zbrojenia, wypełnienie ubytków) na całej powierzchni zbiornika, wykonanie reprofilacji ścian i dna zbiornika, uszczelnienie przejść szczelnych pomiędzy komorą zasuw a zbiornikiem, wykonanie powłoki ochronnej wewnątrz zbiornika z zastosowaniem zaprawy mineralnej- wymianę drabiny pionowej i włazu wejściowego do zbiornika oraz dezynfekcję i próbę szczelności zbiornika.
Po wykonaniu zaplanowanych prac remontowych uzyskano pozytywne wyniki badań wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Dzięki rewitalizacji zbiorników zapewniona została odpowiednia jakość i ilość dostarczanej wody, zmniejszy się ryzyko wystąpienia awarii i niekontrolowanych przerw w dostawie wody, jak również zapewniona zostanie nieprzerwana pracę przez kolejne lata użytkowania tego strategicznego obiektu.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sandomierz.naszemiasto.pl Nasze Miasto