Duża strat i trzecia porażka koszykarzy AZS UJK Kielce [ZDJĘCIA]

MAT
Trzeciej porażki w sezonie doznali drugoligowi koszykarze AZS UJK Kielce. W niedzielę 11 listopada, dosyć niespodziewanie ulegli we własnej hali Hensfortowi Przemyśl 74:78.

Drużyna z Przemyśla składa się wyłącznie z 18-letnich graczy, którzy ostatnio zdobyli Mistrzostwo Polski właśnie w tej kategorii wiekowej. Do tej pory Hensfort wygrał tylko dwa spotkania, ale w Kielcach rozpoczął bez strachu przed rywalem. Nasza drużyna po siedmiu kolejkach miała na koncie pięć zwycięstw i tylko dwie porażki i zajmowała przed niedzielnym mecze wysokie trzecie miejsce.

Tymczasem w niedzielę podopieczni trenera Rafała Gila nie byli dobrze dysponowani. Dodatkowo przystąpili do meczu osłabieni, bo nie mogli zagrać Michał Szwedo i Artur Busz, a w czwartej kwarcie meczu kostkę skręcił Olaf Bloda. W całym meczu nasz zespół popełnił 20 strat (rywale tylko o jedną mniej), kielczanie trafili za to aż 13 „trójek”, ale tym razem nie wystarczyło to do zwycięstwa. Prowadzenie w tym mecze zmieniało się aż 13 razy, siedem razy był remis, jednak w ostatnich minutach mniej błędów popełniła mniej doświadczona drużyna z Przemyśla.

AZS UJK KEILCE - HENSFORT PRZEMYŚL 74:78, (20:17, 21:21, 16:22, 17:18)
AZS UJK:
Druszcz 6 (2x3), Jagiełło 9 (1x3), Osiakowski 28 (7x3), Szewczyk 11 (1x3), Kapuściński - Pawlak 10 (2x3), Bloda 9 (1x3), Nowakowski 8, Fugiński.

W innych meczach: Start Meble Dobrodzień - MKS II Dąbrowa Górnicza 97:90, Zagłębie Sonowiec - MCKiS Jaworzno 69:63, AZS Mickiewicz Katowice - AZS Częstochowa 67:65, Wisła Kraków - Polonia Bytom 63:89, KKS Tarnowskie Góry - Pogoń Ruda Śląska 71:61, MUKS 1811 Unia Tarnów - Daas Hills Bielsko-Biała 73:59.