Dwa medale dla zawodników Nosanu Kielce na bilardowych mistrzostwach Europy

(SAW)
Karol Skowerski zdobył srebro w Portugalii w odmianie 8 bil.
Karol Skowerski zdobył srebro w Portugalii w odmianie 8 bil. Fot. Sławomir Stachura
Sypnęło medalami na rozgrywanych w Portugalii bilardowych mistrzostwach Europy. Dwa kolejne medale zdobyli zawodnicy Nosanu Kielce.

Informowaliśmy, że w sobotę złoto w turnieju drużynowym zdobyli Polacy, w składzie których było dwóch reprezentantów Nosanu - Karol Skowerski i Tomasz Kapłan. W niedzielę wieczorem polska reprezentacja dzięki bilardzistom Nosanu wzbogaciła się o dwa kolejne krążki, a wywalczyli je w odmianie 8 bil Oliwia Czupryńska i Karol Skowerski. Czupryńska zdobyła brązowy medal, ale Skowerski srebrny. Kielczanin dopiero w finale przegrał 6:8 z aktualnym mistrzem świata w 9 bil - Holendrem Nielsem Feijenem

W sumie reprezentacja Polski, z którą w Portugalii jako trener jest kielczanin Marcin Krzemiński, wywalczyła już w mistrzostwach cztery medale. Ten czwarty zdobył wcześniej również reprezentant Nosanu - Tomasz Kapłan w odmianie 14/1.

Mistrzostwa kończą się w środę, zawodnicy rywalizować będą jeszcze w odmianie 9 bil.