Dwaj zapaśnicy zdobyli przepustki na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży

/dor/
Karol Kucharczyk i Jacek Stępień
W Międzyzdrojach odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. Wzięli w nim udział zawodnicy Guliwera Kielce i Czarnych Połaniec.

Była to pierwsza i największa impreza zapaśnicza w tym roku zorganizowana dla kadetów, a zarazem pierwsza eliminacja do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Uczestniczyli w niej reprezentanci 47 klubów z całej Polski, łącznie 248 zawodników.

Jak nam powiedział Karol Kucharczyk, Guliwera reprezentowało trzech zapaśników. Najlepiej wypadł, startujący w kategorii wagowej 42 kg, Jacek Stępięń, który po przegranej ćwierćfinałowej walce zajął siódme miejsce, ale uzyskał kwalifikację na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Krzysztof Wódkowski (54 kg) i Adam Kulig (69 kg) uplasowali się poza pierwszą dwudziestką.

W zawodach startowało też czterech zawodników Czarnych. Najlepiej wypadł Sebastian Barabasz, który wywalczył trzecie miejsce w kategorii 46 kg i uzyskał kwalifikację na olimpiadę. Krzysztof Bąk (58 kg) i Paweł Żak (58 kg) uplasowali się poza pierwszą dziesiątką, a Kacper Pawlik (69 kg) poza dwudziestką.