Dwie czerwone kartki w Bodzentynie. Łysica - KSZO II Ostrowiec 3:1 (1:0) (zdjęcia, video)

Rafał SOBOŃ
W drugiej kolejce IV ligi Łysica Bodzentyn pokonała na własnym stadionie rezerwy KSZO Ostrowiec 3:1. Mecz nie należał do porywających widowisk, obfitował natomiast w liczne faule, kontuzje i czerwone kartki.

Początek spotkania zdecydowanie nie należał do gości. Już pierwsza akcja mogła zakończyć się rzutem karnym, jednak faul Tomasza Bąbla w polu karnym uszedł uwadze arbitra. Co się odwlecze, nie uciecze. W 4 minucie rzut wolny za faul tuż przed linią "szesnastki" wykonywał Szymon Gryz , który sprytnym strzałem minął mur i zaskoczył bramkarza KSZO II. W 18 minucie boisko musiał opuścić napastnik z Ostrowca - Karol Czyż, który po starciu z rywalem nie był zdolny do kontynuowania gry.

Druga połowa wciąż upływała pod znakiem ogromnej walki, zawodnicy obu ekip nie oszczędzali się a nad całą sytuacją nie mógł zapanować sędzia główny. W 63 minucie na 2:0 podwyższył Grzegorz Łapot, a już minutę później Łysica grała nie tylko z przewagą bramkową, ale również liczebną, bowiem posiadający już na swoim koncie żółty kartonik Maciej Michalski dał się sprowokować rywalowi, za co został usunięty z boiska. Kolejna mocno kontrowersyjna sytuacja miała miejsce w 72 minucie. W narożniku boiska ostro sfaulowany przez doświadczonego Marka Gołąbka został Erwin Nowik, arbiter puścił jednak grę, co wykorzystał Szymon Michta strzelając trzecią bramkę. W 77 minucie siły wyrównały się, bowiem za kolejny faul i czerwoną kartkę boisko musiał opuścić strzelec pierwszego gola, Szymon Gryz. Wykorzystali to zawodnicy KSZO II, którzy za sprawą Kamila Dziadowicza strzelili w 82 minucie honorowego gola. W 84 minucie arbiter główny udowodnił, że w tym meczu nie czuł się najlepiej. Nie zauważył faulu i niesportowego zachowania Konrada Skwarlińskiego, a po konsultacji ze swoim asystentem, pokazał żółty kartonik… Jakubowi Woropajewowi, dla którego oznaczałoby to zejście z boiska, gdyż miał już na swoim koncie jedną kartkę. Po krótkim zamieszaniu, kartka została jednak anulowana. W ostatniej minucie gry filmową bramkę mógł zdobyć jeszcze Marek Gołąbek, jednak jego strzał z dystansu trafił tylko w słupek.

Łysica Bodzentyn - KSZO II Ostrowiec 3:1 (1:0)

Bramki: Szymon Gryz 4, Grzegorz Łapot 63, Szymon Michta 70 - Kamil Dziadowicz 82

Łysica: Duda - Sadowski, Kula, Łapot, Kosecki, Czarnecki (75 Słoń, Gołąbek, Gryz, Francuz )70 Maniara), Boguszewski (88 Kowalski), Michta (77 Skwarliński)

KSZOII: Bąbel - Dębniak (70 Szafirowski), Kardas, Woropajew, Nowik, Nogaj, Michalski, Mąka (46' Zdrojewski), Ulikowski, Kapsa (46 Żak), Czyż (20 Dziadowicz)

Czerwone kartki (za dwie żółte): Gryz (Łysica) - Michalski (KSZOII)