Dwie nagrody indywidualne dla piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce na turnieju w Zaporożu

Karina Zachara/Szczypiorno Cup
Dwa wyróżnienia indywidualne dostali piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce po zakończonym w niedzielę w ukraińskim Zaporożu turnieju Dniepr Cup. Królem strzelców został Alex Dujszebajew, a za najlepszego zawodnika turnieju uznano Lukę Cindricia.

Kielczanie zajęli drugie miejsce w turnieju, po zwycięstwach nad mistrzem Węgier, MOL-Pick Szeged 28:25, wicemistrzem Białorusi, SKA Mińsk 40:32 i porażce z mistrzem Ukrainy, Motorem Zaporoże 29:32. Przegrana z gospodarzami była jedyną porażką mistrzów Polski w okresie przygotowawczym. PGE VIVE rozegrało w nim 7 spotkań.

Na turnieju w Zaporożu kielczanom przypadły dwa wyróżnienia indywidualne. Królem strzelców z 20 bramkami został Alex Dujszebajew, a na najlepszego zawodnika imprezy wybrano Lukę Cindricia. Najlepszym bramkarzem został Giennadij Komok z Motoru.

Cindrić był również królem strzelców turnieju Szczypiorno Cup, rozegranego tydzień wcześniej w Kaliszu. Tam w finale kielczanie pokonali Motor 36:33.

Turniej na Ukrainie był dla Żółto-Biało-Niebieskich ostatnim sprawdzianem przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych. W najbliższy piątek, 31 sierpnia, drużyna PGE VIVE zagra w Opolu z Gwardią.