Dwie poprzeczki, słupek, zmarnowany karny i porażka Spartakusa Aureus z Unią Tarnów

Dorota Kułaga
Piłkarze Spartakusa Aureus znowu zagrali dobrze, ale wyjątkowo nieskutecznie i przegrali z Unią 2:3. Fot. Dorota Kułaga
Piłkarze Spartakusa Aureus znowu na własne życzenie przegrali mecz, który powinni rozstrzygnąć na swoją korzyść. Zmarnowali kilka znakomitych okazji strzeleckich, łącznie z rzutem karnym.

Unia Tarnów - Spartakus Aureus Daleszyce 3:2 (1:1)
Bramki: Krystian Popiela 1, Artur Biały 53, 85 - Bartosz Sot 23, 55.
Spartakus Aureus: Kołomański 4 - Krzeszowski 5, Bednarski 5 Ż, Skrzypek 4, Zawadzki 5 - Ostrowski 4 (60. D. Wołowiec 2), Kaleta 5, Paprocki 5, Blicharski 6 - Wychowaniec 5 (75. Janiec nie klas.), Sot 7 (80. Maciejski nie klas.).
Unia: Banek - Wiącek, Ł. Bartkowski, Węgrzyn CZ 90+4 - Zawrzykraj Ż, Hebda Ż, Popiela (80. Tyrka), Lubera (58. Tyl), Sojda (76. Łazarz), Nytko (89. Bachara) - Biały (88. Ściślak).
Sędziował: Jakub Moskal ze Skarżyska-Kamiennej. Widzów: 200.

W 46 sekundzie Sojda zagrał do Popieli i ten strzałem w okienko z narożnika pola karnego wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.
W 23 minucie wyrównał Bartosz Sot. Popisał się indywidualna akcją, minął Węgrzyna i Bartkowskiego i strzałem z 12 metrów doprowadził do wyrównania. W 32 i 34 minucie bliski zdobycia drugiej bramki dla Spartakusa Aureus był Andrzej Paprocki, ale dwa razy trafił w poprzeczkę.
W 53 minucie Sojda dośrodkował, Kołomański wypuścił piłkę z rąk i Artur Biały skierował ją do pustej bramki. W 55 do wyrównania doprowadził Bartosz Sot. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Artur Biały, który dostał podanie z głębi pola i przelobował bramkarza Spartakusa.
Jeszcze wcześniej, bo w 65 minucie, po strzale Paprockiego, interweniował bramkarz i sparował piłkę na słupek. Znów zabrakło szczęścia...
W doliczonym czasie gry Bartkowski sfaulował Maciejskiego i poszkodowany wykonywał rzut karny. Była 94 minuta...Maciejski strzelił w środek bramki i bramkarz obronił. Spartakus Aureus musiał przełknąć gorycz porażki i znacznie skomplikował sobie sytuację w walce o utrzymanie.
-To było kolejne spotkanie z gatunku tych, w których gramy dobrze, mamy przewagę, a przegrywamy. Powinniśmy zainkasować trzy punkty, a przynajmniej nie przegrać, a tu znów musimy przełknąć gorycz porażki - mówił Andrzej Więcek, trener Spartakusa Aureus.