Dyrektor sportowy Korony Kielce Paweł Golański mówi o transferach. Klub szuka piłkarzy w Polsce i za granicą. Zobacz wideo

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Paweł Golański - dyrektor sportowy Korony Kielce.
Paweł Golański - dyrektor sportowy Korony Kielce. Kamil Bielaszewski
Udostępnij:
W Koronie Kielce od poniedziałku, a więc od początku okresu przygotowawczego testowany jest 24-letni hiszpański obrońca Roberto Corral. W kręgu zainteresowań, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, jest Bułgar Aleksandyr Kolew, ostatnio grający w Stali Mielec. Kiedy do Korony dołączą nowi zawodnicy? Mówi o tym Paweł Golański, dyrektor sportowy kieleckiego klubu.

Roberto Corral będzie testowany w Koronie do końca tego tygodnia. Jeżeli udowodni swoją przydatność do zespołu, klub rozpocznie rozmowy o ewentualnym przejściu do Kielc. Kiedy pojawią się kolejni zawodnicy?

- Raczej nie będziemy już testować piłkarzy. Jeśli dojdzie do takiego rozwiązania, to będą to młodzi zawodnicy, którzy będą w przyszłości stanowili o sile naszej drużyny. Cały czas prowadzimy rozmowy z piłkarzami, którzy mogą do nas dołączyć. Chciałbym, żeby stało się to jak najszybciej. Jednak zdajemy sobie sprawę, że dopiero teraz większość klubów wznowiła przygotowania do rundy wiosennej. Zespoły z ekstraklasy wyjeżdżają na zagraniczne zgrupowania i ogłaszają listy transferowe. Szukamy zawodników, którzy będą wzmocnieniem naszego zespołu, a nie tylko jego uzupełnieniem. Ciężko powiedzieć czy ktoś dołączy do nas już w tym tygodniu, czy w następnym. Na pewno zrobimy wszystko, by trener Leszek Ojrzyński miał skompletowaną kadrę przed wylotem do Turcji - powiedział Paweł Golański, dyrektor sportowy Korony.

- Trudno powiedzieć czy nasze szeregi wzmocni zawodnik z Polski, czy z zagranicy. Ciężko jest w tym okresie znaleźć piłkarza wartościowego i wolnego. Zazwyczaj zawodnicy stanowiący o sile swojego zespołu, mają podpisane kontrakty. Rzadkością jest, by ktoś zimą miał kartę na ręku lub by kończył mu się akurat kontrakt. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy aktualnie w pierwszej lidze i często chcemy pozyskać piłkarzy z wyższych lig. Ale to nie jest takie łatwe. Zawodnicy liczą się z tym, że jeśli chwilę poczekają, to być może pojawią się lepsze oferty. Myślę, że jeśli trochę poczekamy, to możliwe jest, że dołączy do nas jakiś obcokrajowiec - dodał Paweł Golański.

Na razie piłkarze Korony trenują w Kielcach, na boisku z podgrzewaną murawą na stadionie przy ulicy Kusocińskiego, należącym do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wideo

Dodaj ogłoszenie