Dzieci uczyły się, jak obchodzić się z psami, by uniknąć...

  Dzieci uczyły się, jak obchodzić się z psami, by uniknąć pogryzienia (zdjęcia, wideo)

  (m)

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Grupę prowadzi labradorka Maja trenerki Marzeny Kuczyńskiej z Rakowa

  Grupę prowadzi labradorka Maja trenerki Marzeny Kuczyńskiej z Rakowa ©Fot. Łukasz Zarzycki

  Dzieci z Rakowa i Łagowa uczyły się psich zachowań. Trenerki fundacji Alteri z różnych stron Polski przyjechały ze swoimi psami do Kurozwęk, aby przeprowadzić pilotażowy program edukacji kynologicznej "Podchody z psem".
  Grupę prowadzi labradorka Maja trenerki Marzeny Kuczyńskiej z Rakowa

  Grupę prowadzi labradorka Maja trenerki Marzeny Kuczyńskiej z Rakowa ©Fot. Łukasz Zarzycki  Celem programu jest profilaktyka pogryzień.

  - Psy żyją obok nas od zawsze, a nadal mało o nich wiemy. Dlatego jako Grupa Alteri jednoczymy się działamy w całej Polsce i zamierzmy kontynuować program w różnych miejscach w Polsce - mówi Agnieszka Orłowska z Krakowa.
  Uznano, ze stary, zabytkowy park Pałacu w Kurozwękach nadaje się idealnie do zabawy w podchody.
  Zadaniem dzieci było zebranie schowanych psich smakołyków i odnalezienie oznaczonych kolorowymi łapkami tras prowadzących do ukrytych w tajemniczych miejscach stacji. Na każdej z nich za opanowanie wiadomości i wykonanie zadań pies - strażnik stacji przybijał drużynie łapą pieczątkę.

  Na dziedzińcu pałacu czekały na dzieci Magdalena Gmitrzak z Warszawy z dostojnym, czarnym labradorem Switchem i Roma Szafraniec z Krakowa z mieszczącym się w kieszeni pinczerem miniaturowym Jakubem. Prezentowały jak używać sygnałów uspakajających, którymi psy porozumiewają się między sobą łagodząc konflikty. Ukryte w sercu kukurydzianego labiryntu Dagmara Wróblewska z Legionowa z białym puszystym samoyedem Taymirem i Marzena Kuczyńska z Rakowa z biszkoptową labradorką Mają nauczyły dzieci jak bezpiecznie podejść do psa, aby go pogłaskać.

  Na dziedzińcu oficyny Aleksandra Cieślicka z Kielc z Border Collie Ciri i Dominika Kołodziej z Wrocławia z uroczą bokserką Zuzą pokazały dzieciom jak należy się zachować w przypadku spotkania z agresywnym psem.

  - Tyle ostatnio słyszymy w mediach o nieszczęśliwych wypadkach z udziałem psów, dlatego postanowiłyśmy działać i przeszkolić jak największą liczbę dzieci, aby zapobiec takim tragediom w przyszłości- mówi Dorota Jarczyńska - Smurawa, która przyjechała z Poznania ze swoją biszkoptową labradorką Ciastką.

  Zajęcia bardzo się udały. Dzieci świetnie się bawiły i nawet nie zauważyły, kiedy przyswoiły wiedzę o psach, która być może kiedyś pozwoli im wyjść z trudnej sytuacji.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]