Wybierz miasto:
  Dzięki tym zabiegom możesz cofnąć czas!

  Dzięki tym zabiegom możesz cofnąć czas!

  Izabela Mortas

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Lekarz, zanim wykona zabieg, analizuje kondycję skóry.

  Lekarz, zanim wykona zabieg, analizuje kondycję skóry.

  Odmładzają i korygują wiele niedoskonałości skóry. „Mezo lift”, osocze bogatopłytkowe i toksyna botulinowa w akcji.
  Lekarz, zanim wykona zabieg, analizuje kondycję skóry.

  Lekarz, zanim wykona zabieg, analizuje kondycję skóry.

  Te najczęściej stosowane w ostatnich latach zabiegi medycyny estetycznej, poprawią stan skóry i nadadzą jej młody wygląd. Dają też możliwość korekcji niedoskonałości jak blizny czy przebarwienia, rozstępy czy cellulit. Zabiegi proponuje kielecki ośrodek stomatologii i medycyny estetycznej Ma-Dent.

  - Toksyna botulinowa, choć znana i stosowana od lat 90. wciąż jest najlepszą i najskuteczniejszą alternatywą, by eliminować zmarszczki mimiczne twarzy i przywracać jej młodszy, zrelaksowany wygląd - mówi dr Martyna Sobańska, z ośrodka Ma-Dent, specjalizująca się w zabiegach medycyny estetycznej

  - Najlepsze wyniki uzyskuje się przy zmarszczkach, mających charakter dynamiczny, zależny od mimiki.
  Świetne efekty przynosi za to podanie jej w poziome zmarszczki na czole, zmarszczki boczne okolic oczu( kurze łapki) i linie pionowe marszczenia brwi. Bardzo dobre wyniki uzyskuje się na szyi, niwelując poziome zmarszczki oraz pionowe pasma mięśnia szerokiego szyi, które powodują jej „stary” wygląd.

  „Mezo lift” czyli biorewitalizacja skóry

  Zbiegi biorewitalizacji skóry poprzez mezoterapię igłową to „mezo lift” - technika odmładzania, stymulująca jej naturalne procesy regeneracyjne. Efektem jest lepsze nawodnienie, wzrost elastyczności i napięcia skóry. Terapię można stosować na twarz, szyję, dekolt i dłonie. Polega ona na wykonywaniu śródskórnych wkłuć, mniej więcej co 5mm. Wkłucia wykonywane są szybko, wprawną ręką lekarza lub przy pomocy specjalnego pistoletu. Substancje odżywcze podawane są bezpośrednio do skóry. Najlepsze wyniki uzyskuje się po cyklu 2-3 zabiegów wykonywanych co 10 - 14 dni.

  - Warto wspomnieć, że ze świetnym skutkiem mezoterapię igłową wykorzystuje się w leczeniu rozstępów i blizn, cellulitu czy w leczeniu łysienia - dodaje dr Martyna Sobańska.


  Nowoczesne osocze bogatopłytkowe


  Bardzo dobre efekty odmładzające uzyskuje się stosując terapię osoczem bogatopłytkowym. To koncentrat płytek krwi, uzyskiwany z krwi pacjenta - ostatni hit medycyny estetycznej. Kluczowe znaczenie w działaniu osocza bogatopłytkowego mają zawarte w nim, tak zwane czynniki wzrostu, którym zawdzięczamy poprawę struktury i napięcia skóry - wynik indukcji syntezy nowego kolagenu.

  - Terapia przynosi doskonały skutek w niwelowaniu oznak starzenia skóry, rewitalizacji skóry twarzy, dekoltu, dłoni. Stosuje się ją po zabiegach złuszczania, dla przyspieszenia gojenia, w łysieniu androgenowym i plackowatym, czy w leczeniu blizn po trądziku i rozstępów - podsumowuje dr Martyna Sobańska.

  - Zabieg jest skuteczny, prosty i bezpieczny, pod warunkiem, że jest wykonywany przez osobę uprawnioną, dobrze wyszkoloną i w odpowiednich warunkach lekarskiego gabinetu zabiegowego.
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 23 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »

  Polecamy

  1 3 4 5 ... 9 »